DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła/papier, 24,5 x 20 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski 52'
sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: 'St Dawski - sucha igła'
34,5 x 24,5 cm ( arkusz)
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akryl, płyta; 42,8 x 35 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dawski;
na odwrocie napis: Z CYKLU / „Żywioły” / J. S. D - 83; nalepka z notą biograficzną oraz pieczątki salonu sztyki „ PEGAZ”.
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwatinta/papier, 28,5 x 31,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dawski' oraz opisany l.d.: '"Pierwsza runda"'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwatinta/papier, 31,5 x 19,8 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski, 1946'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia, karton; 28 x 20 cm;
sygn. ołówkiem u dołu "Dawski"; na odwrocie pieczątka "Stanisław K. Dawski/Pologne".
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwarela, tusz/papier, 16,5 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany cyrylicą wewnątrz przedstawienia: 'ST'
na odwrociu na passe-partout pieczątka artysty: 'STANISŁAW K. DAWSKI | POLOGNE'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwarela, tusz/papier, 17,3 x 27,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany cyrylicą p.d.: 'ST'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia/papier, 43,5 x 30,5 cm
sygnowany długopisem p.d.: 'Dawski' oraz opisany kredką l.d.: 'R.t.'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła/papier, 34 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany u dołu: 'Storczyk, s.i. epr. d'art. Dawski'
opisany u dołu arkusza: '8/9'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła/papier, 35 x 25 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski 48'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia/papier, 47 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Dawski'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
Kompozycja abstrakcyjna, 1955 r.
olej/płótno, 75 x 95 cm
opisany na blejtramie: 'STANISŁAW DAWSKI'
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
olej, sklejka; 113 x 50 cm;
sygn. p. d.: Dawski, l. d.: znak artysty;
na odwrocie opis autorski: Komp. LP / 113 x 50 / Dawski oraz znak artysty.
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
technika mieszana, 59 x 51 cm (odbitka), 67 x 53 cm (wymiar planszy)
sygnowana oł.l.d.: Nike Warszawy, śr. art proof, p.d.: Dawski
odbitka autorska
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwaforta lub sucha igła ?, papier;
21 x 17,5 cm (odcisk płyty); 31,6 x 26,7 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: DAWSKI (ołówkiem); tytuł l. d.: Kamienny pejzaż IV (ołówkiem); nr odbitki pośrodku u dołu: af. 2/13 (ołówkiem).
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
Ołówek, kredka, papier; 49 x 28 cm
Sygnowany p.d.: D.; na odwrocie: St. Dawski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
olej na tekturze, 20 x 31 cm,
sygnowany p.d. "S. Dawski"; na odwrocie monogram autora "S /D" i tytuł oraz data powstania obrazu; takze nr nr "984.
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwarela, tusz/papier, 20 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'ST' (pisane cyrylicą)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła, papier; 21,8 x 16,4 cm (odcisk płyty), 28,8 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski. (ołówkiem); pośrodku u dołu oznaczenie: s.i. (ołówkiem).
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła, papier, wym. kompozycji 24,8 x 18,8 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Dawski, opis. ołówkiem l. d.: W oknie