OLPIŃSKI Jan Kazimierz (1875 Lwów -1936 Lwów)
akwarela/tektura, 49,5 x 65,5 cm
sygnowany l.d.: 'JK Olpiński'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Most Podgórski w Krakowie, 1924 r.
olej/płótno, 27,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ‘OLPIŃSKI/924’
olej, płótno
72,5 x 118,5 cm
sygn. l.d.: K. Olpiński | Żywiec 1913
olej, płótno; 80 x 63 cm;
sygn. l. g.: J.K. Olpiński.
Na targu w Żywcu, lata 1913-1915
olej, płótno, 120 × 167 cm
sygn. l. d.: K.Olpiński
olej, tektura, 19 x 23,5 cm, sygn. p.d.: K.Olpiński
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
53 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Olpiński.
olej na płótnie, 120 x 96 cm,
sygnowany i datowany p.g.
"K.Olpiński/Lwów1924".
Na odwrocie, na płótnie - "Kon [serwacja] Anno Domini/1985".
W ozdobnej ramie z epoki.
olej, tektura, 17 x 31 cm,
sygn. p.d.: Olpiński, 1929
olej, płótno, 52,5 × 80 cm
sygn. i dat. p. d.: K. Olpiński/1901
olej na płótnie, 120 x 96 cm,
sygnowany i datowany p.g.
"K.Olpiński/Lwów1924".
W ozdobnej ramie z epoki.
akwarela na tekturze, 60 x 40 cm,
sygnowana p.d. "JK. Olpiński";
na odwrocie ołówkiem: "Olpiński Droga leśna".
Dziewczyna z kwiatem we włosach, 1897
olej, paleta (deska), 33,5 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: J.K. Olpiński / Paryż 97
Chaty na tle Giewontu, 1927 r.
olej/deska, 30 x 22,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'K.OLPIŃSKI 927'
olej, płótno; 52,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: K. Olpiński / 1901
Przedwiośnie na podgórzu, 1924
olej, tektura; 33 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: OLPIŃSKI 924 r