KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso
olej, płótno, 41,5 × 56 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki/(…) nieczytelnie
na odwrocie na krośnie autorski napis: Brzeg morski/Drzewa oliwne – Cherso/ (wyspa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35,2 x 25,2 cm w świetle passe-partout
poplamienia, przetarcia
Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900 r.
olej, płótno, 31 x 41 cm
Młody mężczyzna siedzący w fotelu
ołówek, papier, 19,5 × 16 cm
w świetle passe-partout
olej/płótno, 68 x 96 cm
sygnowany l.d.: 'St. Kamocki'
na odwrociu nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
Martwa natura z kwiatami, ok. 1900
olej, tektura;
44, 5 x 63 cm (w świetle oprawy).
akwarela, papier, 68 x 48,5 cm w świetle passe-partout, po konserwacji
Brama wjazdowa z księżycem, ok. 1905
olej, płótno; 60 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki;
Studium głowy konia z lewego profilu, 1917
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17 x 22 cm (w świetle oprawy);
Autoportret młodzieńczy, ok. 1895
ołówek, kredki: brązowa fioletowa, żółta, papier; 21,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
Z prawej u góry monogramy wiązane: SK, KK.; u dołu z prawej napis autorski(?): rysował / Stanisław Kamocki
olej, płótno, 59,5 × 95 cm
sygn. l. d.: Skamocki
olej, tektura, 50 x 69,5 cm,
sygn. l.d. : St Kamocki
Na odwrocie opis autorski: S. Kamocki / Przedwiośnie / Poronin.
sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
75x100 cm