KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej, tektura, 49 × 70 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: a. Karpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka, 67 × 47 cm w św. ramy
sygn. l. śr.: a. Karpiński
Martwa natura z różami i porcelanową figurką, 1939
olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
olej, tektura; 49,6 x 34,8 cm;
sygn. u dołu: a. karpiński
Żółte róże, filiżanka i figurka
olej, tektura; 34, 5 x 99, 5 cm;
sygn. l. d.: aKarpiński.
olej, tektura; 34, 5 x 50 cm;
sygn. l. d.: AKarpiński.
olej, tektura, 68 × 48 cm w świetle ramy
sygn. p. śr.: A.Karpiński
na odwrocie napis autorski: obraz ten „Róże żółte” jest/oryginalną moją pracą/A. Karpiński, Kraków 27listopada/1947
Portret pani S. Siostra żony artysty, ok. 1919
olej, płótno, 96,5 x 56 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński (rok nieczytelny).
Na odwrocie 2 nalepki, drukowana wypełniona tekstem atramentem: Towarzystwo Sztuk Pięknych w Krakowie / A. Karpiński 1919 / Portret siostry żony / olej / (podpis autora); druga nalepka z tekstem atramentem: A. Karpiński / Portret Pani S / wł. pr.
olej, tektura, 37,5 x 101 cm,
sygn. p. śr.: A. Karpiński
Kredka, papier, 41 x 28,5 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Portret damy w czarnym kapeluszu, 1910 r.
olej/płótno, 55 x 39 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'a. karpiński | 10'
olej, tektura; 35 x 100 cm;
olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński.
olej, pastel, tektura, 54 x 40 cm
sygn. l.d.: a. karpiński
olej, tektura; 34,8 x 50 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński.;
na odwrocie pieczęcie galeryjne
olej/płótno (dublowane), 50 x 63,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'a. Karpiński 1907. | Kraków'
opisany na krośnie przez właściciela
olej/deska, 27,5 x 34,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'a. Karpiński - 1905 -'
na odwrociu opisany: a. karpiński | 1905', papierowa nalepka oraz stemple Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim z 1906 roku, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z 1907 roku oraz nalepka zakładu oprawy Hermann Tschan., Schneidergasse 8, Bazylea
olej/tektura, 69 x 50 cm
sygnowany i opisany l.śr.: 'akarpiński | podł. fotografii'
na odwrociu papierowa nalepka aukcyjna oraz ślady pieczęci lakowych