ALKEN Henry Thomas (1785 - 1851)
Le Cheval Gastronome, XIX wiek
staloryt, akwarela, papier; 13 x 17 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrocie: "H. Alken (1774-1850), staloryt ręcznie kolorowany, akwarela, XIX wiek"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Odnowienie znajomości z ogarami
litografia kolorowana/papier, 44 x 57 cm
opisana u dołu: PAINTED BY H. ALKEN/LONDON PUBLISHED MAY 29TH 1850 BY MESSRS FORES, AT THEIR SPORTING & FINE PRINT REPOSITORY & FRAME MANUFACTORY, 41 PICCADILLY, Corner of Sackville St/ ENGRAVED BY J. HARRIS
poniżej tytuł: RENEWAL OF ACQUAINTANCE WITH HOUNDS
MORNING [Przejażdzka poranna], 1818
akwatinta barwna, 20,5 x 25,5 cm,
sygnowana na płycie "H. Alken del.t et sculp.t" oraz wydawcy:
S. i J. Fuller w Londynie,
opublikowana 5 kwietnia 1818 r.
W ozdobnej, biedermeierowskiej ramce (brak dwu narożników).
S. i J. Fuller w Londynie,
opublikowana 2 marca 1818 r.
Non effectives: Nec possum dicere quare.
według John Dean PAUL (1775-1852)
litografia ręcznie kolorowana, papier; 9 x 56 cm (w świetle oprawy)
u dołu pod kompozycją napis: śr. d.: These come hopping. 7. Non effectives: Nec possum dicere quare.
and eager for the field, XIX w.
u dołu pod kompozycją napis: śr. d.: My soul`s on fire, and eager for the field
O Crus O Brachia! (a Check), XIX w.
litografia ręcznie kolorowana, papier; 9 x 56 cm (w świetle oprawy);
u dołu pod kompozycją napis: śr. d.: 12 Gens humana ruit. O Crus O Brachia!
(a Check)
jamdudum animus est in patinis.
exeunt in fumo, XIX w.
u dołu pod kompozycją napis: śr. d.: 14 Dulce domum, - jamdudum animus est in patinis. exeunt in fumo napis p. d.: London : Published for the proprietor, by S. & I. Fuller, Temple of Fancy, 34. Rathbone Place, 1822