WRÓBLEWSKI Andrzej (1927-1957)
akwarela, tusz na papierze,
16,3 x 22, 6 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
80 x 55 cm, olej, tektura, nie
sygn. Na odwrociu: "Model z obrączką",
Naklejka MNP - Dep. 1026
Literatura: "Andrzej Wróblewski". Katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998, kat.95, s.100 oraz kat.98, s.102.
gwasz, karton, 102 x 61 cm, nie
sygn. Na odwrocie numer 1210
Gwasz na papierze 21 x 30 cm
Sygnowany p.d. - "A. Wróblewski"
POCZEKALNIA - BIEDNI I BOGACI, 1949 r.
Olej na płótnie 134,5 x 199 cm
Nie sygnowany
Autorski tytuł: DWORZEC
R - obiekt posiada cenę rezerwową
olej, płótno, 52,5 x 63,5
nie sygn.; na rewersie napis: "ANDRZEJ WRÓBLEWSKI / MARTWA NATURA Z GŁOWAMI / KAT 40"; naklejka wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Poznaniu "W X rocznicę śmierci / kwiecień-maj 1967)
olej, płótno, 90 x 60 cm;
na odwrocie napis autorski (?): ANDRZEJ WRÓBLEWSKI/ AUTOPORTRET/ olej 1949;
napis odręczny na krośnie: nr kat. 17
Bibl.: Andrzej Wróblewski, katalog wystawy opr. Z. Gołubiew, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Muzeum Narodowe w Krakowie, Fundacja Instytutu Promocji Sztuki, Warszawa 1998, poz. kat. 61 - tu wykaz wystaw i bibliografia obrazu.
MODEL Z OBRĄCZKĄ REWIZJA - ARESZTOWANIE
1952 r.
Olej na płótnie 80 x 55,5 cm
Nie sygnowany
tusz, papier,
wymiary kompozycja:
120 x 68 cm (płyta 128 x 98 cm).
Rys. po konserwacji. Praca do 2001r. znajdowała się w depozycie w Muzeum Narodowym w Poznaniu (na odwrocie: MNP Dep. 1225)
KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1947/48
akwarela, kredka, papier, ,
28.5 x 18.3 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: A Wróblewski na odwrocie po środku nalepka z numerem 40, l.d. nalepka z wystawy objazdowej w 2002
Olej na płótnie 89 x 119,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie:
NOWO KUPIONY SAMOCHÓD, 1949 r.
Olej na płótnie 89 x 120 cm, nie sygnowany
Obraz nie ukończony
PORTRET KOBIETY (KOBIETA-POLKA), ok. 1956 r.
Nie sygnowany
Gwasz na papierze pakowym, 126 x 98,5 cm
Na odwrocie - MNP Dep. 1212
olej, płótno, 77,5 x 70,5 cm; sygn. l.d.: A. Wróblewski 48
1949 r.
Gwasz na kartonie naklejonym na płótno 118 x 89 cm
Nie sygnowany