STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)
ołówek, papier, 20 x 27 cm w świetle passe-partout
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier, 20 x 28 cm w świetle passe-partout
węgiel, ołówek, kredka, papier, 29,7 x 42,3 cm
olej na płótnie niegruntowanym, 158 x 261 cm, 1988, sygn po lewej stronie 'FBS 1688 P
olej, płyta, 130 x 138 cm
sygn. l. bok: F.S. 1688
pastel, gwasz, papier, 69 x 49 cm w świetle passe-partout
sygn. p. b.: F.S. 1699
ołówek/papier, 29 x 20,2 cm
- kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków
ołówek/papier, 39,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '16 [monogram wiązany] 89'
węgiel/papier, 20,5 x 29 cm
sygnowany i datowany p.d.: '17 [monogram wiązany] 02'
na odwrociu pieczęć 'z rysunków Franciszka Starowieyskiego' z monogramem wiązanym 'FBS' oraz pieczęć 'potwierdzam autentyczność' z odręcznym podpisem: 'J. M. Starowieyski'
rysunek
29,5 x 21 cm
Praca ofiarowana przez żonę - Teresę Starowieyską
rysunek
42 x 29,5 cm
Bezsens zwierzęcej chuci!, 2006
pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej
HUCI! [sic!]
pastel, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: SCENA BIBLIJNA / W / FS [inicjał wiązany] 1707.
Projekt plakatu - Galeria Plakatu
akwarela, kredka, ołówek/papier, 29,3 x 42 cm
opisany wewnątrz kompozycji oraz p.d.: ' G.A.L.E.R.I.A. | P.L.A.K.A.T.U. | WARSZAWA | HORZA 21/37'
tusz, papier, 29 × 41 cm w świetle passe-partout
Kolekcja Józefa Chrobaka, Kraków
pastel, papier, 21 × 30 cm
na odwrocie pieczęć Teresy Starowieyskiej - żony artysty
Kolekcja rodziny artysty. Kolekcja prywatna, Polska.
serigrafia, papier, 72 × 44,5 cm (odcisk płyty),
99 × 69 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: Starowieyski, l. d.: 66/79
Kompozycja - projekt okładki Graphis
akwarela, ołówek, papier, 29,5 × 21 cm
na odwrocie pieczęć Teresy Starowieyskiej
Kolekcja rodziny artysty.
Kolekcja prywatna, Polska