KANELBA (Kanelbaum) Rajmund (1897-1960)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta?,
41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: "H"/ POLISH PEASANT DANCER/ 1948
olej/płótno dublowane,
67 x 91 cm
sygnowany p. d.: `Kanelba`
ODWROCIE: tytuł autorski
akwarela, tusz, papier,
29 x 30 (przy górnej krawędzi perforacja)
(w świetle passe-partout 25,5 x 28 cm)
Na odwrocie akwareli, u góry napis ołówkiem: op 101/2 x 11 #.
Z tyłu, na oprawie ołówkiem: R. KANELBA | FROM THE LISA HOFFMAN COLLECTION
olej, płótno,
72.6 x 54
sygn. l.d. białą farbą: Kanelba
Na odwrocie płótna napis p.g.: 20
akwarela, gwasz,
46 x 32,5 cm
sygn. p.g.: Kanelba
Według informacji uzyskanych od obecnych właścicieli obraz został zakupiony w latach międzywojennych we Lwowie od profesora romanistyki Issakiewicza. Ostatnim właścicielem był inż. Stanisław Bazarnik.
olej, płyta?, 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
akwarela, gwasz/papier,
49 x 39 cm
sygnowany p. g.: `kanelba`
olej, płótno;
171.5 x 152 cm
sygn. p.d.: Kanelba
Na odwrocie napisy tuszem na płótnie: FISHERMEN | AT SUNSET | by | KANELBA | 1952; ponadto poniżej: 81 oraz (odwrotnie do poprzednich): 81 | EIGHTY ONE.
olej, płótno
91,5 x 69 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, płótno
66 x 91 cm
sygn.p.d. Kanelba
olej, płótno
102 x 127 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej/płótno,
64 x 77,5 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej/tektura,
40 x 29 cm
sygnowany p. g.: `Kanelba`
olej, płótno
81 x 66 cm
sygn. p.d. Kanelba
olej, płótno, karton
61 x 45 cm
sygn.p.g. Kanelba