KULISIEWICZ Tadeusz (1899-1988)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 42,5 cm;
na odwrocie pieczęć: Fundacja "... Stypendia" im. T. Kulisiewicza
cena wywoławcza: Wykup abonament
Tusz, tusz lawowany; papier; 44 x 35,4 cm
Sygnowany tuszem p.d.: Kulis
kredki barwne (sepia, sangwina), tusz, papier,
33 x 39.3 cm
sygnowany oł. p.d. (pod kadrem rysunku): Człowiek Kopiący - Sangwina - 1938, napis flamastrem na odwrocie oprawy g.: TADEUSZ KULISIEWICZ | Człowiek kopiący - sangwina | 1938 r., pod napisem nr oł.: 21. [w kółku]
niesygnowany
akwarela, papier
33.5x42.5 (w świetle passe-partout )
akwarela, papier,
32 x 44 cm
sygnowana tuszem l.d.: Kulisiewicz
tusz, piórko, papier, 25 x 30 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: TK / Spello 37 - 40
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I OWOCAMI, 1943
akwarela, 34 x 43 cm, sygnowana p. d. "Kulis"
Wystawiana: "Kulisiewicz, jakiego nie znamy" Galeria Kordegarda, Warszawa.
akwarela, 42 x 54,5 cm, sygnatura p.d. "Agra...14/I Tad.Kulisiewicz"
Scenka rodzajowa z Indii.
akwarela, tusz, pióro, odcisk gazy, papier,
31.5 x 28.5 cm
tusz, lawowanie, papier kremowy,
21.7 x 28 cm
sygnowany atramentem p.g.: Kochanej Danusi - | Ścianę z wody do picia | Tadeusz | Szlembark | Warszawa 2.IX.73
tusz pióro, papier kremowy,
14.3 x 20.8 cm
sygnowany oł. p.d.: Szlembark / TK. 48
drzeworyt, papier,
21.1 x 8.7 cm
sygnowany ołówkiem pod ryc. p.: Kulisiewicz - 27
kredka, 32,5 x 39 cm w świetle passe-partout, sygnowany p.d.: "Człowiek kopiący-sangwina 1938 r."
tusz, papier,
sygnowany czarnym długopisem p.d.: Kulis 82. Praca reprodukowana w katalogu: - Tadeusz Kulisiewicz. Barki i łodzie rybackie, Galeria TPSP Pałacyk, Warszawa X-XI 1984, il. nlb.
tusz, papier,
28.5 x 41 cm
sygnowany czarnym długopisem p.d.: TKulisiewicz 72
akwarela, ołówek, karton, 37 x 45
sygn. p. d.: Kulis.
drzeworyt, papier,
32 x 19 cm;
sygn. p. d. - Kulisiewicz