NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 20 × 14 cm w świetle passe-partout
u dołu opisany: BAŁNICKIWIESSEL OBRAZ
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 21 x 15 cm,
u dołu napis: "KRYNICANOWYZYNYLKJZ".
Na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: " Nikifor Pamiątka z Krynicy"; ołówkiem: 60 zł.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 22,5 x 32 cm w świetle passe-partout
pochodzenie: kolekcja prywatna
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka/papier, 12 x 9 cm
u góry napis: 'NASWIETYNIKIJOR'
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka, ołówek/papier, 20 x 10,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu napis: 'ZAKOHPANE'
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
sygn. pieczątkami autorskimi na odwrociu
gwasz, papier
33.5x22.5 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Zestaw 10 rysunków przedstawiających postacie męskie
ołówek, ołówek kopiowy, kredka niebieska;
kartonik; wymiary ok. 7,5 x 7 cm (każdy szkic);
na odwrocie każdego rysunku dwie pieczątki: okrągła: MISTRZ Z KRYNICY / NIKIFOR i podłużna: NIKIFOR MALARZ / KRYNICA.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier; 22 x 13,5 cm;
u dołu napis: OLMPAKWSIMIASTOPNKIA 25 OZ.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: PAŁANNKI WIEŚSEŁ OISRA (?) - przysłonięte oprawą.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier; 28, x 16,5 cm;
poniżej napis: 500 / KRYNICA WIESS TOOACZKAR;
praca namalowana na okładce teki Stara Warszawa.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 22 x 30 cm
u dołu napis: 'CWAMERWIEŚMIASTOKRAKOWSKIWILLA'
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 22 x 25,6 cm
u dołu napis: 'CAREAKAMIASTOPOWIATKRAKOWSKIUILTA'
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, papier, 8,5 x 6,5 cm
napis autorski: PORZSZNIK
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier; 20 x 13,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: 70 zł / RWIYNAWSI MIASTOROSTA;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR
oraz odręczny napis: 21/15 własn. pryw. St (...) - słabo czytelne.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć "NIKIFOR MATEJKO/ARTYSTA/MALARZ/KRYNICA WIEŚ" i ołówkiem "20 ZŁ".
Z kolekcji Barbary i Jerzego WOJNARÓW
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na kartonie, 8 x 7 cm, na odwrocie napis "PAMTKZ", okrągła pieczęć j. w. oraz "25zł".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na kartonie, 7 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
WĄSATY ŻOŁNIERZ w CZAPCE z DASZKIEM
kredka na kartonie, 7,5 x 7,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i brązową kredką "20ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na kartonie z nadrukiem "Zakłady Przemysłu Tytoniowego/ w Radomiu/ zł 6.20", 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczątka j.w. i ołówkiem "20ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na opakowaniu od papierosów MDM, 8,5 x 6,5 cm, na odwrocie okrągła pieczęć j.w. i kredką "20ZŁ".