AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret kobiety w jesiennym pejzażu
pastel, akwarela, papier; 66 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T. Axentowicz
pastel, papier naciągnięty na krosna, 83 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: T. Axentowicz
Stan zachowania: na odwrocie 2 papierowe łatki.
olej, płótno, 43,5 × 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
na odwrocie nalepka z odręcznym napisem: Rektor Akad. Szt. P./ Prof. T./ Axentowicz/ Fragment z Jordanu / nr kat. 2.
Święto Jordanu, lata 1890-1900
olej, płótno, 20 × 35 cm
sygn. l. d.: T.Axentowicz
Pochodzenie: Kolekcja Pakoska.
Opisywany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Wokół krakowskiej "Sztuki", katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2000, s. 24-25.
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, katalog wystawy MOT, oprac. A. Kroplewska-Gajewska, Toruń 2013, s. 22.
pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Na odwrocie odręczny napis: Potwierdzam autentyczność obrazu "Studium głowy / kobiecej". Obraz ten, został ofiarowany / ojcu memu Wincentemu Wodzinowskiemu / przez Teodora Axentowicza i stwierdzam że jest jego pracą. / Wincentyna Wodzinowska
olej, deska, 60 x 49.5 cm
sygn.p.d. T.Axentowicz
pastel/papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `T. Axentowicz`
olej, płótno, 43,5 x 60,5 cm
sygn. p. d.: T. Axentowicz
DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUŚCIE, 1933
Akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę; 50 x 35 cm
Sygnowany l.d.: T. Axentowicz
Na odwrocie pieczęć owalna: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH R. ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 11; sygnatura piórem: T. Axentowicz | Kraków 1933; napis własnościowy piórem Hugona Stańczyka: HStańczyk | Zgierz
Stan zachowania: Odłamany prawy dolny róg, przy górnej krawędzi zagniecenia, rozdarcie na policzku.
pastel, papier, 63 x 47,8 cm;
sygn. śr. p: T. Axentowicz
Plakat III Wystawy Towarzystwa Artystów Polskich SZTUKA, 1899 r.
litografia, papier, 87 x 62,5 cm w świetle oprawy;
Reprodukowany:
Koniec Wieku. Sztuka polskiego modernizmu. 1890-1914, Warszawa 1996, s. 30, il. 3.
Portret Zofii Goldstand, ok. 1905 r.
pastel/papier, 62 x 46 cm
sygnowany p.śr.: T.Axentowicz`
Do pracy dołączone jest oświadczenie rodziny portretowanej o pochodzeniu i historii powstania obrazu.
pastel/papier, 67 x 44,5 cm
sygnowany l.śr.: `T.Axentowicz`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z salonu sprzedaży przy TPSP z opisem pracy oraz pieczęć wytwórni przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
pastel/papier, 66 x 45,5 cm
sygnowany l.d.: `T.Axentowicz`
obraz posiada ekspertyzę Stefanii Kozakowskiej
Dziewczyna z niebieskim wazonem, 1903
technika mieszana; glinoryt, kredka (?), ołówek (?); 54 x 41,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowany na płycie po lewej stronie u góry: axent
pastel, papier, wym. 64 x 47 cm
sygn. p. śr.: Axentowicz