CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
Z DAWNEJ WARSZAWY. PLAC ZAMKOWY ZIMĄ
olej, płótno
51 x 71 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrocie napis na płótnie l.g.: 280/77 | [...]; ponadto l.d. owalny, nieczytelny stempel
cena wywoławcza: Wykup abonament
PAŁAC NA WODZIE W ŁAZIENKACH WARSZAWSKICH
akwarela, papier
24,3 x 34 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński | Warszawa
olej, płótno naklejone na tekturę, 24,5 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
akwarela na tekturze,
16,5 x 25 cm,
sygnowana p.d. "Wł. Chmieliński".
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno; 50,5 x 70,5 cm;
sygn. l. d.: Wł. Chmieliński
Widok na Pałac Staszica w Warszawie
akwarela, gwasz, papier, 22,5 × 31,5 cm
w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
akwarela, tusz/papier, 18 x 11 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`
Po polowaniu na dzika ok. 1970
olej, płótno; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Figura Chrystusa przed kościołem św. Krzyża w Warszawie
akwarel, gwasz, papier, 49 x 34 cm,
sygn. p.d.: Stachowicz
olej/płótno, 49 x 69 cm
olej/płótno, 33,5 x 48 cm
sygn. p.d.
akwarela, papier
32.5x48.5 cm (w świetle passe-partout )
akwarela na papierze,
47 x 32 cm w świetle ramy,
sygnowana p.d. pseudonimem artysty "Wł. Stachowicz",
niewielkie uszkodzenia gipsowej sztukaterii na ramie.
sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
24x34 cm
olej/płótno, 51 x 72 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`