TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
rysunek tuszem,
2 x 29,5 x 21 cm,
sygn.
Dar Rodziny.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier milimetrowy,
84,3 x 59,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 66;
sygn. dat. i opisany na odwrocie
gwasz, akwarela, papier,
50 x 35 cm;
sygn. i dat. p.d.: J.Tchórzewski 57
olej, płótno;
98 x 68,5 cm
sygn. na odwrocie, na krośnie: J.Tchórzewski
gwasz, karton, 100 x 70 cm
olej, płótno,
90 x 70 cm;
na odwrocie napisy autorskie: J. Tchórzewski 1976 / "WIELKIE ŁOWY" "GRANDE CHASSE" /acrylique / A Jean Marand / en signe d`amitié / Jerzy Tchórzewski
41,5 x 30 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'Tchórzewski 1961'
olej, płótno,
135 x 95 cm;
sygn. u dołu: J. Tchórzewski
Obraz prezentowany na wystawie monograficznej w warszawskiej Zachęcie w 1969 roku.
Gwasz, papier;
wym.: 35 x 47,5 cm;
nie sygn.; dat. na odwrocie: 2 II 78. Stan zachowania: po prawej
ślad pęknięcia papieru (ok. 9 cm).
akwarela, papier milimetrowy,
84,3 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: J. Tchórzewski 66;
gwasz, tektura; 95 x 63 cm
sygn u.dołu J. Tchórzewski
olej/płótno, 80 x 60 cm
sygn. i dat. l.d.: `J. Tchórzewski 67`
opisany na odwrociu: `J. Tchórzewski 67 / "GODZINA 24.30" `
akryl, płyta pilśniowa,
100 x 75
sygnowany na odwrocie: J. Tchórzewski 83 | "ADORACJA?" | akryl
rysunek tuszem, 21 x 10 cm, sygn.
Jedna z ostatnich prac Artysty przed śmiercią.
Dar Rodziny.
Akryl, tektura; wym.: 71 x 99 cm; sygn. i datowany p.d.: J. Tchórzewski 91.
Wielkie łowy. Grande chasse, 1976
Akryl, płótno; wym.: 90 x 70 cm; sygn. i dat. śr. d.: J. Tchórzewski 76,
na odwrocie dedykacja: A Jean Morand en signe d`amitie Jerzy Tchórzewski.
olej, płótno;
98 x 68,5 cm
sygn na odwrocie, na krośnie: J.Tchórzewski
Drzewo / Małżeństwo Rosenbergów
tusz, papier, 35 x 25 cm, rysunek dwustronny
sygn. p. d.: J.Tchórzewski
flamaster, papier
20 x 20 cm;
sygn. p. d.: J.Tchórzewski / 75
flamaster, papier
20 x 20 cm;