MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)
olej, płótno; 63,5 x 46 cm;
sygn. p. g.: Muter (przetarta)
Na odwrocie, na krośnie napis: Muter
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na miasteczko na południu Francji
Pejzaż z drzewami
akwarela, karton, 35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter.
Praca po konserwacji, w wyniku której scalono rozerwanie arkusza na jego krótszej osi.
Rodan z widokiem zamku w Avignonie
Olej, sklejka; 65 x 53,5 cm
Sygn. l.d. Muter
Na odwrocie nalepki:
Galerie Bergera w Kolonii z nazwiskiem autorki i tytułem pracy
Oraz depozytowa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie z nr 10/330194/59
Portret młodego mężczyzny, 1911/12
ołówek, akwarela, płótno bawełniane, 81 x 100 cm;
sygn. z prawej: Mela
Na odwrocie obrazu znajdował się Portret kobiety w zielonej bluzce, eksponowany m.in. na wystawie " Temps de paix-temps de guerre. Les artistes polonais a Paris 1900-1918", Paryż, październik 1996-styczeń 1997, poz. kat.: 44, reprodukowany na okładce.
tusz/papier, 20 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
Polski Paryż - Ecole de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka, katalog wystawy, [wstęp.] Jerzy Malinowski, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Szczecin1999/2000 (reprodukcja);
Ecole de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, katalog wystawy, [wstęp.] Jerzy Malinowski, Muzeum Okręgowe w Lesznie, Leszno 2000 (reprodukcja).
kolekcja Wojciecha Fibaka
Estymacja: 5 000 - 7 000
[Portret Józefa Mehoffera?], 1911/12
sygn. z prawej: Mela
Olej, płótno;
105,5 x 110 cm
Sygn. p.d. Muter
akwarela/papier, 35 x 48 cm
sygnowany monogramem l. d.: `M`
Estymacja: 25 000 - 35 000
tusz/papier, 23 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `M`
Estymacja: 4 000 - 6 000
tusz, papier
27,5 x 37,5 cm
sygn.l.d.: Muter
pochodzenie: Kolekcja Ewy i Wojciecha Fibaków
tusz, papier
27,5 x 40,5 cm
sygn. p.d.: Muter
"Widok na miasteczko na południu Francji"
"Pejzaż z drzewami"
akwarela, karton,
35 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Muter.
Martwa natura z dzbanem i wiśniami
Olej, sklejka; 51 x 61,5 cm
Obraz pochodzi z kolekcji Art. B
Martwa natura z winogronami/ Pejzaż - Obraz dwustronny
Olej, sklejka; 45,5 x 55 cm
Sygn. p.d Muter
Na odwrocie:
Olej, sklejka; 55 x 45,5 cm
PRACA DWUSTRONNA - ULICZKA/KOBIETA PRZY SCHODACH
akwarela, tusz, węgiel/papier, 36 x 25 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Muter`
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
tusz/papier, 26 x 32 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `Muter`
LITERATURA: - Polski Paryż. Ecole de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka., grudzień 1999 - marzec 2000, Muzeum Narodowe w Szczecinie, str. 130.; - Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Oficyna wydawnicza Auriga Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, Warszawa 1992, reprodukowany.
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Pejzaż, ok. 1925,
Portret mężczyzny, l. 40. XX w.
olej, płótno, 40 x 55 cm (w świetle ramy);
sygn. l. d.: Muter