SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
litografia, papier,
18,7 x 16,5
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR" rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia, papier,
18,7 x 16,5
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR"
rys. Kazimierz Sichulski,
nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
olej, płótno naklejone na tekturę,
88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
na odwrocie odręczny napis niebieską kredką (autorski?): prof. Sichulski/ Kraków Akad. Sztuk Pięk. / 1930 / droga (olej na płótnie)
WIOSNA W PEŁNI (WIOSNA III), 1921 R.
gwasz/papier,
91 x 66 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Sich 21`
WYSTAWIANY: TPSP w Krakowie, 1950 r.
JAN III SOBIESKI NA PRZEGLĄDZIE PUŁKÓW KOZACKICH, 1924
akwarela na tekturze,
58,5 x 79 cm,
sygnowany l. g. "Kochanemu Bronkowi /z serdeczną przyjaźnią /Lwów 5/XI 1924 Sichulski"
Karykatura (Restauracya Wawelu), 1905
Litografia barwna;
wym. planszy: 227 x 262 mm;
sygn. pł. p.g.: K.S. Grafika, odbita przez drukarnię W. Teodorczuka w Krakowie, była wkładką do pisma satyryczno-artystycznego "Liberum Veto"; wokół kompozycji opisy typograficzne oraz satyryczny komentarz do kompozycji; na odwrocie fragment artykułu poświęconego zakopiańszczyźnie; grafika po konserwacji.
2 SZKICE KOMPOZYCYJNE DO DEKORACJI W HOTELU - PENSJONACIE LWIGRÓD W KRYNICY
ołówek/papier,
40 x 25 cm
na jednym szkicu napis u dołu: `Szkice do Krynicy`
ODWROCIE: szkic kompozycyjny z postacią hetmana Stanisława Żółkiewskiego opisany u dołu: `Szkic do Cecory`
i porcelanowymi świecznikami akwarela, gwasz, pastel, papier,
69 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul / 1931
Kościół XX.Pijarów (1911, z teki Kraków 1911)
sygn. dat. na kamieniu l.d.
autolitografia barwna
40x28
akwarela,
56,5 x 85,5 w świetle ramy,
sygnowana p.d. "Sichulski 1929"
Autolitografia barwna;
wym.: 420 x 310 mm; plansza z teki "Kraków 1911",
wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników w Krakowie. Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszaw1994, poz. 13.
Józef Sosnowski i Władysława Ordonówna w Bolesławie Śmiałym, 1904
Autolitografia; wym. pl.: 345 x 273 mm; sygn. pł. p.d.: Sichul 904. Grafika z "Teki Melpomeny", Kraków 1904. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 7.
DZIEWCZYNKA Z BIAŁYMI KOKARDAMI WE WŁOSACH
olej na tekturze,
42 x 34 cm,
sygnowany p.g. "Sichul"
olej, płótno;
110,5 x 165 cm
sygn. p.d. SICHULSKI
Na odwrocie nalepka: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE/ Kazimierz Sichulski/ Rybak huculski/ Ol/pł/ nr k.28
porcelanowymi świecznikami
akwarela, gwasz, pastel, papier,
sygn. p.g.: Sichul / 1931
Olej, tektura;
75,5 x 57 cm
Sygnowany l.d..: SK 913, na odwrocie l.g.: Sich913