WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Ołówek, papier; 20 x 15 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie owalna pieczątka: ZE ZBIORU WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY| WW oraz "004667"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej na płótnie 95,5 x 63,5 cm
Sygnowany p.d. - "WW"
olej, płótno,
50,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie napis na blejtramie: W. Weiss / Lato; oraz fragmenty nalepki wystawowej z datą 1935 (TPSP w Krakowie ?)
olej, płótno,
33 x 46 cm;
na odwrocie na płótnie faksymile sygnatury: WW3 oraz nr 1044
olej, tektura 23 x 33 cm
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
na rewersie portret chłopca
akwarela, papier, 25 x 34 cm (w św. oprawy);
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
olej, płótno, 36,5 x 48 cm; sygn. l.d.: WWeiss
Na odwrocie: na krośnie nalepki: wystawowa z nr 08794 oraz z odręcznym opisem obrazu; na płótnie nr 0140 oraz faksymile monogramu artysty WW 3
olej, płótno, 36,5 x 48 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
Na odwrocie na krośnie nalepki: nalepka wystawowa z nr 08794 oraz nalepka z odręcznym opisem obrazu;
Na odwrocie na płótnie nr 0140 oraz WW 3
Rynek Krakowski z Sukiennicami i kościołem Mariackim
drzeworyt, papier, 28,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WWeiss
olej, tektura; 47,5 x 31,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu : WWeiss
Akwarela, karton; 23,5 x 31 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY" |
"WW" (faksymile podpisu Weissa);
poniżej pieczęć z numerem: "001250";
napis ołówkiem p.d.: 1918
Akwarela, karton; 24,1 x 34,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
"ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA |
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "000556";
wzdłuż dolnej krawędzi napis ołówkiem:
Widok z okna 1910 Podzamcze (?)
Akwarela, karton; 22 x 29,8 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "000953";
napis ołówkiem p.d.: 1914
WIDOK NA PLANTY Z PRACOWNI ASP, ok. 1940 r.
Czarna kredka, papier; 30,3 x 21,3 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WWeiss
Na odwrocie owalna pieczęć:
DOM ARTYSTY" |
poniżej pieczęć z numerem: "005434"
olej, płótno,
64 x 98 cm
sygnowany l.d.: WWeiss (inicjały wiązane) Na odwrocie płótna stempel: 58.