WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie, 35 x 49 cm
sygn. p.d.: "WW", na odwrocie stempel z nr. 0115 oraz monogramem artysty
Lilie przed domem artysty w Kalwarii, 1905
olej na tekturze, 35,5 x 49,4 cm
sygn. l.d.: "WW", na odwrocie stempel z nr. 0198 oraz monogramem artysty
akwarela, papier,
24,5 x 17,5 cm;
sygn. l.d.: WW (monogram wiązany)
drzeworyt, wym.: 20 x 27, 5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: WW
olej, płótno, wym.: 97, 5 x 67 cm
na odwrocie faksymila podpisu i nr 0802
olej, płótno dublowane
64,8 x 50 cm
sangwina, węgiel, papier
36 x 27 cm
sangwina, węgiel, papier
27 x 36 cm
olej na płótnie, 35 x 28,5 cm, sygnowany l.d. "WW". Na odwrocie numer katalogowy "0379 WW3". Pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
olej na płótnie, 65 x 46 cm, sygnowany l.g. "WWeiss 1940".
olej, papier naklejony na tekturę, 47,5 x 62 cm;
sygn. p. d. : WW (monogram wiązany)
FIGURY NA FASADZIE AKADEMII GÓRNICZO- HUTNICZEJ W KRAKOWIE
Ołówek, papier; 30,4 x 22,2 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: Wweiss
UROCZYSTOŚCI W AKADEMII GÓRNICZO- HUTNICZEJ W KRAKOWIE
Ołówek, papier; 27,7 x 20,5 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WWeiss
Na odwrocie pieczątka: WWeiss 005556
Kredka, papier; 40 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
WIDOK NA PLANTY KRAKOWSKIE Z MIESZKANIA NA PODZAMCZU, 1910 r.
Ołówek, akwarela, papier; 29,5 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1910 oraz pieczątka: ze zbiorów Wojciecha Weissa. Dom Artysty WW| 001226
Akwarela, ołówek, papier; 29,7 x 40 cm
Sygnowany ołówkiem l. d.: WWeiss
Na odwrocie napis ołówkiem: Nicea Sanlerne (?) 1925 oraz pieczątka: ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty. WW| 001470
Akwarela, papier; 25,3 x 35,1 cm
Sygnowany czarną kredką l. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie napis ołówkiem: "1912"oraz pieczątka: "ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty. WW| 000746"
Ołówek, papier; 21 x 16,9 cm
Sygnowany p. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie pieczątka: 002229 WWeiss