WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
olej, płótno, 81 x 72 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z okularami, 1965
olej, płótno, 65 x 53,5 cm;
sygn. p.d.: e. Waniek;
na odwrocie na płótnie napis autorski: Eug. Waniek / 965 / Kraków
ołówek, akwarela, gwasz, papier,
20,5 x 16,5 cm;
sygn. p.d. podwójnie monogramem: E.W. / E.W. / 35 (ołówkiem)
Akwarela, papier, wym. 22 x 15,5 cm;
Sygn. p.d.- E.W.35 r. (ołówkiem)
kredka, flamaster, papier, wym.: 27 x 17, 5 cm
sygn. d: Paris 68 E Waniek St. Germain
akwarela, papier, wym.: 19, 5 x 29 cm
sygn. l.d.: 89; p.d.: e.Waniek
akwarela, papier, 21,2 x 13,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. u dołu: e.w. 37
Technika mieszana na papierze 20 x 16,5 cm
Sygnowany p.d. - "E. Waniek / 34"
olej, płótno, 75 x 65 cm;
sygn. na odwrocie: WANIEK 960 / W pracowni
akwarela, papier, 21,2 x 13,5 cm (w świetle passe partout);
sygn. u dołu: e.w. 37
Olej, płótno; 73 x 55 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: E. Waniek
Na odwrocie napis na płótnie: Eug Waniek| (Kraków)|
"Drzewo wolności 1964"
Akwarela, ołówek na papierze 24 x 19,5 cm
Sygnowany p.d. - "35 Waniek E."
Wystawiany - Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30 i Grupa Krakowska,Galeria Pod Rejentem, Kraków 28.X.-13. XI. 2002 r.
Literatura - Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30 i Grupa Krakowska,katalog wystawy, Kraków 2002, poz. kat. 49, il. 16 (reprodukcja).
drzeworyt,
wymiary: 210 x 165 mm,
sygn. oł. p.d.: e. Waniek
drzeworyt,
wymiary: 275 x 160 mm,
sygn. oł. p.d.: Waniek E.
mezzotinta, 270 x 145 mm,
sygn. oł. p. d.: E. Waniek; l. d. mezzotinta 1938. Na odwrocie próbna odbitka.
tempera na kartonie,
wymiary: 92 x 49 cm,
sygn. l.d.: E. Waniek 39 r.
Wyst.: XII Wystawa Grupy Dziesięciu, T.P.S.P Kraków 1939, poz. 69.
drzeworyt barwny, odbicie płyty: 246 x 203 mm,
sygn. i dat. oł.