ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 59. Grafika po konserwacji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
ORDA Napoleon (1807-1883)
Kamieniec Podolski. Ogród gen. Jana de Witte
litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria II, poz. 53. Grafika po konserwacji.
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia tonowana, wym. planszy: 295 x 420 mm. Grafika z: Napoleon Orda, Album widoków Polski, 1873-1883, seria VI, pl. 179.
ORDA Napoleon (1807-1883)
DOWSPUDA (Gubernia Suwalska), 1882/83
litografia, 18,8 x 28,5 cm
(wym. arkusza: 31,5 x 45,1 cm),
sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie", lekkie zaplamienia bez szkody dla ilustracji
ORDA Napoleon (1807-1883)
CIECHANÓW NAD RZEKĄ ŁYDYNIĄ (Gubernia Płocka), 1882/83
litografia, 19 x 28,9 cm
(wym. arkusza: 31 x 44,9 cm),
p.d. "Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie"
ORDA Napoleon (1807-1883)
PUŁAWY NAD WISŁĄ (Gubernia Lubelska), 1882/83
litografia, 19 x 28,4 cm
(wym. arkusza: 31,7 x 45,2 cm), sygnowana pod płytą l.d. "Rys. z natury Napoleon Orda.",
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia, rys. z natury Napoleon Orda w Lit. M. Fajans w Warszawie,
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
litografia, rys. z natury Napoleon Orda, Lit. w Lit. M. Fajans w Warszawie
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
Halicz przy ujciu rzeki Łukiew do Dniestru
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
wym.: 19,5 x 28,5 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
Alojzy Misierowicz (1825 - 1905) litograf
"Album widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej i kijowskiej, w dwóch seryach, zawierających 80 widoków",
seria I i II, Warszawa 1875.
80 litografi i na tincie,
wym. albumu: 295 x 420 mm, opr. psk. z epoki.
Lit.: SAP, t. VI, s. 291 - 294; SAP, t. V, s. 589 - 590; A. Banach, Polska
Książka ilustrowana, Kraków 1959: I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografi i warszawskiej, Warszawa 1973
ORDA Napoleon (1807-1883)
Ruiny murów pojezuickich
litografia, 31 x 44 cm
wykonana w Warszawie w Litografii M. Fajansa (1875-77)
ORDA Napoleon (1807-1883)
pałac rodziny Hrabiów Steckich
litografia, 31 x 44 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
pałac Księcia Romana Sanguszki
litografia, 31 x 44 cm
ORDA Napoleon (1807-1883)
PŁOWCE (Gubernia Warszawska), ok. 1881
litografia, 19 x 28 cm
Wyd. Litografia M. Fajansa w Warszawie
ORDA Napoleon (1807-1883)
TRZEMESZNO (Księstwo Poznańskie), 1880
litografia, 19,5 x 28,3 cm