FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
akwarela, gwasz, papier
sygn. l.d.: Mieczysław Filipkiewicz
wym.: 48 x 98 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura, 63 x 42,8 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Na krośnie napis ołówkiem: 6 (...) x 47 1/2
olej na tekturze, 26,7 x 32 cm
sygnowany p.d.: Mieczysław Filipkiewicz"
Pałac na wodzie, Łazienki Królewskie
akwarela, ołówek na kartonie,
42 x 68,5 cm
sygnowana p.d.: "Mieczysław Filipkiewicz"
Malarz, grafik, zajmował się także zagadnieniami sztuki stosowanej. Malował głównie pejzaże i martwe natury, w których widoczny jest silny wpływ sztuki Jana Stanisławskiego. Jak wszystkich spadkobierców krakowskiej szkoły pejzażowej, interesował go pejzaż rodzimy.
"Bystra i Błyszcz (z Hali Ornaku)", 1934
akwarela na kartonie, 17 x 35 cm w świetle p-p.
sygnowana p.d.: "M. Filipkiewicz/ Zakopane/V 1934/ Bystra i Błyszcz (z Hali Ornaku)"
olej, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.- Mieczysław Filipkiewicz.
Na odwrocie nalepka z wystawy