JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)
BRZEG MORSKI O WSCHODZIE KSIĘŻYCA
olej na kartonie ze znakiem "Canadian YMCA", 22,5 x 30 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa",
na tekturce ochronnej - słabo czytelny napis (autorski?)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze, 31 x 50 cm,
sygnowany p.d. "S. Jaxa 1936"
gwasz na tekturze, 35 x 50 cm,
u dołu po prawej sygnatura "S Jaxa" (słabo czytelne) i data "1928",
na odwrocie pieczątka autorska "SOTER JAXA MAŁACHOWSKI", adres w Krakowie i odręcznie tytuł "Raguza"
gwasz, papier, 34, 5 × 50 cm
sygn. p. d.: S. Jaxa/1933
Estymacja: 4000 - 6000 zł
akwarela, gwasz, papier, 26 x 50 cm,
sygn. p.d.: s. Jaxa 1929
Akwarela, gwasz; 49 x 33 cm
Sygnowany p.d.: S.Jaxa | 1938
gwasz, tektura, 34,5 x 49 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1923
akwarela/papier, 22 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `S. Jaxa | 1939`
Estymacja: 3 000 - 4 000
ŁODŹ RYBACKA NA BRZEGU MORZA, 1933
Olej, tektura, 25,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1933
akwarela, gwasz/papier, 32,5 x 49 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`
Estymacja: 3 000 - 5 000
Portret starca (obraz dwustronny)
akwarela, tusz, papier, 18,5 x 11 cm, nie sygn.
Gwasz, tektura, 24 x 31 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: S. Jaxa|1919
gwasz, tektura,
36 x 50 cm
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1936
Na odwrocie fragment naklejki z pismem maszynowym: "Widok na Hel - 2000".
gwasz, papier, 34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1938
gwasz, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S Jaxa / 1937
akwarela, gwasz,
68 x 97,5 cm,
sygn. p.d.: Jaxa. naklejka autorska na odwrocie
Rozbijająca się fala (Rozpryskujące się fale)
tempera/tektura,
49 x 51 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`
ESTYMACJA 3 500 - 5 000