CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
akwarela/papier, 23 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Chmieliński'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 28 x 42 cm
Kościół Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu
akwarela, gwasz, papier, wym. 48 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz
akwarela, papier,
wym. 32,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.
akwarela, karton, wym. 33 x 52 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Widok na Plac Zamkowy od Krakowskiego Przedmieścia
akwarela, papier, 10,5 x 24 cm w świetle passe-partout; sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno
35 x 50 cm
sygn. p.d.: W Chmieliński
Na odwrocie stempel w kształcie palety malarskiej oraz napisy czerwoną farbą: 1957 i G (oba w kółkach); na krośnie nalepka z angielskim tekstem informującym o artyście.
RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, WIDOK OD STRONY ULICY NOWOMIEJSKIEJ, przed 1939
akwarela, papier
23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrocie stempel: OBRAZY - kupno i sprzedaż | ANTONI Parkot | W-wa, Al. Jerozolimskie 27
akwarela, papier, 33,6 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński
akwarela, gwasz/papier, 24,5 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`
olej, płótno, 25 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński
olej, tektura, 17 x 25 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
akwarela, papier
34 x 24,3 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński | Warszawa