TCHÓRZEWSKI Jerzy (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)
drzeworyt/papier, 18 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `J. Tchórzewski 60`
Estymacja: 1 300 - 1 600
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Tchórzewski 64`
Estymacja: 26 000 - 29 000
gwasz, papier,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Tchórzewski `64
Linoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 212 x 211 mm;
sygn. tuszem p.d.: J. Tchórzewski 60; grafika jako dodatek do katalogu wystawy "Jerzy Tchórzewski", Galeria "Krzywe Koło", Warszawa 1960. Stan zachow.: bardzo dobry. Lit.: "Galeria Krzywe Koło. Katalog wystawy retrospektywnej", Warszawa 1990, s. 99.
Akwaforta;
wym.: 145 x 112 mm;
sygn. oł. p.d.: JTchórzewski oraz na pł. p.d.: JT61, odb. 21/60.
pastel, tektura ;
78,5 x 53,5 cm ;
sygnowany po prawej stronie u dołu: JTch na odwrocie napis: Galeria Krzyk. | "Irys" 78r. | JTch
Gwasz, papier;
66 x 100 cm
Opisany i reprodukowany: Mistrzowie malarstwa współczesnego - Jerzy Tchórzewski, Poznań 2001; okładka oraz ilustracja nr 16 str. 49
gwasz
32 x 23 cm
sygn.
Dar Rodziny
Tryptyk: Mała litania do gwiazd, 1980/87
akryl, płyta pilśniowa,
104 x 52 cm (każda z części);
akwarela, akryl/papier,
46,5 x 67 cm
sygnowany i dat. l. d.: `J Tchórzewski 81`
akwarela, papier milimetrowy,
84,3 x 59,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 66;
sygn. dat. i opisany na odwrocie
gwasz, papier,
70 x 100
sygn. l.d.: Tchórzewski 64
Akwaforta;
wym.: 145 x 112 mm;
Linoryt ręcznie kolorowany;
wym.: 212 x 211 mm;
Gwasz, papier;
wym.: 70 x 100 cm;
sygn. l.d.: J. Tchórzewski/63/64. Lit.: "Jerzy Tchórzewski. Obrazy z l. 1958-64", Galeria Krzysztofory, kat. wystawy, Kraków 1965, il. nlb. 4; "Współczesność", 1965, nr 21 (20 X), il.; "Jerzy Tchórzewski. Malarstwo", Galeria ZPAP, kat. wystawy, Warszawa 1966, nr 22; A. Wojciechowski, "Młode malarstwo polskie 1944-74", Wrocław 1975, il. 118; "Jerzy Tchórzewski", Wrocław 1980, kat. wystawy, poz. 374, s. 79.
Kompozycja, początek lat 50. XX w.
Technika mieszana;
wym.: 70 x 100 cm;
nie sygn.; rzadka praca pochodząca z tzw. okresu krakowskiego (1950-53). Załączone potwierdzenie autentyczności, wystawione przez syna artysty.
drzeworyt barwny, papier,
21,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. T. 60 (piórkiem)
olej, płótno,
80 x 60 cm;
sygn. i dat. l.d.: J. Tchórzewski 67
sygn. i opisany na odwrocie: J. Tchórzewski 67 / "GODZINA 24 30"
olej, tempera, karton,
96 x 62,5 cm;
sygn. u dołu: J. Tchórzewski
akryl, płótno;
135 x 94 cm
sygn. ś.d. J.Tchórzewski 76
Na odwrocie: J.Tchórzewski 76/ "CZYHANIE NA GWIAZDĘ"/ akryl