WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Wenecja - Przystań na Canal Grande I, 1913
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.2 / Venezia Przystań na Canal Grande I (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 847 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 20 x 12 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW.
Łódki rybackie na brzegu, lata 30. XX w.
olej/tektura, 31,1 x 48 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'
na odwrociu pisany atramentem numer '89'
olej, płótno
38,3 x 63,7 cm
sygn. l.d.: WWeiss
Olej, płótno 47 x 66 cm
Sygnowany l.d.: W Weiss
Na blejtramie dwie nalepki papierowe: 1. piórem: Wojciech Weiss | 10 | Październik; 2. druk: 10
węgiel, papier; 20,2 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Weiss.
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie
olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.3 / Venezia Przystań II (ołówkiem)
oraz dwukrotnie powtórzony nr: 845 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).
akwarela, papier; 21 x 23,5 cm;
na odwrocie napis: N.1 / Venezia Kanal Grande / 846 / 1913 / 10 (ołówkiem) oraz powtórzony nr: 845 (flamastrem).
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: WW
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier 31,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: WW
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,2 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Akt siedzącej dziewczyny z uniesioną prawą nogą, [1912]
kredka czarna, akwarela, brystol; 40 x 30 cm;
sygn. śr. d.: WW (ołówkiem)
olej, płótno, 55 x 70 cm
sygn. l.d.: Wweiss
tusz, papier; 42 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
olej, płótno, 44 × 33,5 cm
sygn. p. d.: Wweiss
Ojców - Brama Krakowska, około 1933 r.
olej/płótno, 35 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'WWeiss'
opisany na krośnie malarskim: "W.Weiss | Ojców | Brama Krakowska"
- porównaj: Ł. Kossowski, Pejzaże Wojciecha Weissa, Kielce 1985, poz. 145-146 (il.)