1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Letni pejzaż

olej/płótno, 48 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: inicjały wiązany "WW"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Lektura w słońcu

olej, płótno, 65 x 50 cm; sygn. l.d.: WW
na odwrocie nr: 23

Półakt kobiety

olej, płótno, 98 x 66,5 cm;
Na odwrocie na płótnie nr 0802 / WW / 3

Tulipany

olej, płótno, 51 x 65,5 cm;
sygn. l.d.: WWeiss
na odwrocie nr: 1145; oraz faksymile podpisu artysty WW

Martwa natura z owocami

olej, płótno,
30,5 x 44 cm;
sygn. l.d.: WWeiss

Sadzawka Św. Stanisława na Skałce

chromolitografia/papier, 41 x 29 cm (w świetle oprawy)

PLANTY KRAKOWSKIE

Pastel, papier;
20,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa,
oraz pieczęć z numerem: IV 000010

KWIATY W WAZONIE

Akwarela, papier;
36,7 x 25,2 cm
Sygnowany czarną akwarelą p. d.: WW
Na odwrociu dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem:ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa, oraz pieczęć z numerem: 001670

MARTWA NATURA Z PARASOLKĄ

Olej, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę;
62,5 x 47,8 cm
Sygnowany czarnym olejem p. śr.: WWeiss
Na odwrociu pieczęć 1122 | WW oraz napis 12

Pejzaż z Tyńca z kościołem w tle

olej/płótno, 34,4 x 51 cm
sygnowany l. d.: `WW`

Plac św. Marka w Wenecji

olej/płótno, 33 x 45 cm
sygnowany l. d.: monogram wiązany- `WW`

Pejzaż zimowy ze ślizgawką

olej/płótno, 63 x 97 cmsygnowany l. d.: `WW`

Pejzaż z rozlewiskiem, 1925 r.

akwarela/tektura, 38,6 x 47, 8 cm
sygnowany i datowany l. d.: `W. Weiss | 1925`

PLANTY KRAKOWSKIE

Pastel, papier;
21,6 x 30,4 cm
Sygnowany l. d.: WWeiss.
Na odwrociu po środku pieczęć w owalu ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW oraz poniżej 005516.

ANERI W OGRODZIE, 1913

Akwarela, brystol;
21,8 x 30,5 cm
Sygnowany p. d.: WW.
Na odwrociu po środku pieczęć ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY | WW oraz poniżej 000779 oraz p. d.: 1913.

STUDIUM DO ANERI CZYTAJĄCEJ

Papier, tusz;
20,8 x 33,6 cm
Sygnowany l. d.: WW

Pejzaż ze snopkami

olej, papier (Ingres) naklejony na tekturę,
55 x 69 cm;
sygn. l.d.: WWeiss

olej, płótno,
64 x 46,5 cm;
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie z 1918 r.

Sadzawka św. Stanisława na Skałce, 1911

"litografia na kremowej tincie, z Teki XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników, Kraków 1911; wym.: 41 x 29 cm"
sygn. na kamieniu monogramem wiązanym l.d.: W. Weiss

Żaglówka

drzeworyt, wym.: 14,3 x 15,2 cm
sygn. piórkiem: W. Weiss

liczba obiektów: 1794