WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Plakat reklamowy: Raut Artystyczny w Sali Sokoła w Krakowie, 1898;
litografia ręcznie kolorowana, kolor oryg. z epoki;
wymiary: 625 x 1680 mm;
sygn. pl. monog.: WW.
Stan zach.: po konserwacji. Praca kolorowana przez artystę.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 221 (il.); 100 lat polskiej sztuki plakatu, Kraków 1993, poz. 4.
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt;
wymiary: 195 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 97.
drzeworyt;
wymiary: 330 x 230 mm;
sygn. oł. p.d.: W.Weiss.
Stan zach.: dobry.
Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 153.
miedzioryt;
wymiary: 158 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: WW, oraz na płycie l.d.: WW.
Stan zach.: dobry. Lit.: Grafika Wojciecha Weissa. Katalog wystawy, Kraków 1975, poz. 57.
PEJZAŻ LETNI Z KALWARII, lata międzywojenne
Olej, płótno; 49,4 x 65 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Olej, płótno; 47 x 65,5 cm
Sygnowany p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel: 0757 | WW.
Olej, tektura; 49,5 x 35,2 cm
Sygnowany p. d.: WW
Na odwrocie p. g. pieczątka 0659 | WW2
Ołówek, papier; 44,8 x 31,5 cm
Na odwrocie dwie pieczęcie: owalna pieczęć z napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY,
w centrum faksymile podpisu Weissa | pieczęć z numerem 004252.
SIEDZĄCA MODELKA, ok. 1918
Olej, tektura; 50 x 35 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: WW
Na odwrocie pieczątka p. g.: 0668 | WW4
olej, płótno, 38,2 x 70,3
nie sygnowany
na odwrociu pieczęć kolekcji rodzinnej artysty: 0079/WW3
Olej, płótno; 68 x 56 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: WWeiss
Na odwrocie p. g.: 0677 | WW.
Akwarela, brystol; 23,4 x 30,8 cm
Sygnowany l. d. WW.
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY, w centrum faksymile podpisu Weissa | 001189
oraz p. d.: 1918
Olej, płótno; 58,3 x 71 cm
Na odwrocie p. g. 0770 | WW.
olej, płótno,
33 x 46 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
Na krosnach dwa stemple: R.ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW. BASZTOWA 12.
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B
akwarela na brystolu,
35 x 25,5 cm,
sygnowana l.d. "WW", na plecach pieczątka "WW (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "000720"
sangwina, czarna kredka na brystolu,
37 x 29,2 cm,
sygnowana p.d. "WWeiss", na plecach pieczątka "WW (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "004903"
olej/płótno, 44 x 55 cm
sygnowany p. d.: inicjały wiązane "WW"