WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno, 47,8 x 66,6 cm;
sygn. p.d.: WWeiss;
Na odwrocie na płótnie nr: 0757 / WW
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 65 x 50,5 cm;
sygn. p.g.: WWeiss;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TZSP w Warszawie (?), nr 16535 z nazwiskiem autora i tytułem: `Półakt`; na blejtramie napis: W. Weiss "Modelka" (wł. pr.)
olej, karton naklejony na tekturę,
70 x 50 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
sangwina, papier, 45,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: WWeiss
na odwrociu pieczęć z numerem: 002878
sangwina, węgiel, papier, 45,5 x 31,5 cm
sygn. p.d.: WWeiss
na odwrociu pieczęć z numerem: 002845
Akwarela, tusz, papier; 35,5 x 24 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p. d.: WWeiss
Akwarela, papier; 38,5 x 29 cm
Sygnowany l. d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY
Pod pieczęcią numer: 000498
Akwarela, papier; 30 x 44 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000981
Akwarela, papier; 32 x 30 cm
Sygnowany p. d.: WW
Pod pieczęcią numer: 001103
autolitografia barwna; wym.: 395 x 295 mm. Grafika z teki "XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie", 1911. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 191-192.
tempera/papier, 45,5 x 63,5 cm
na odwrocie pieczątka: `0642 | WW 3`
olej/płótno, 76,5 x 66 cm
na odwrocie pieczątka: `0834 | WW 3`
węgiel, kredka, papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. WW (ołówkiem)
na owalna pieczęć z faksymile artysty z opisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz nr: 005504
Ołówek, papier; 31,5 x 22,7 cm
Sygnowany p. d.: WW |
Na odwrocie pośrodku owalna pieczęć z faksymilą podpisu artysty W W oraz napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA? DOM ARTYSTY | stempel: 002642
Ołówek, papier; 31,5 x 22,8 cm
Sygnowany p. d.: WW |
Na odwrocie p. d.: W. Weiss | stempel: 002642
olej, płótno,
65 x 78.5 cm
sygnowany l.g.: WW (monogram wiązany)
sangwina, papier, 45 x 32
sygn. p.d.: monogramem wiązanym: Wweiss
na odwrociu okrągła pieczęć: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY [po środku monogram wiązany] WW
pieczęć z numerem: 002867