DRETLER-FLIN Stefania (1909 - 1994)
cena wywoławcza: Wykup abonament
GDAŃSK. 6 AUTOLITOGRAFJI WYKONAŁA ST. JUERÓWNA, 1930
Sześć litografii o wymiarach 31,5 x 21 cm (wymiary arkusza - i teki - 37 x 28 cm), odbijanych własnoręcznie przez autorkę, sygnowanych i datowanych ołówkiem. Siódma litografia - na okładce teki.
Stan: okładka teki przybrudzona, grzbiet lu¼ny, okładka tylna reperowana. Litografie z bardzo drobnymi ubytkami.
Bardzo rzadkie! Z posiadania rodziny artystki.
drzeworyt, 35,8 x 30 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St. Dretler - Flin", l.d. tytuł pracy.
linoryt, 17,5 x 31 cm
sygn. p.d.: StDFlin (19)62 ; l.d.: Nad morzem
monotypia na bibułce, 21,5 x 16 cm, sygnowana l.d. "Cyganka II". p.d. "S. Dretler-Flin"
monotypia na bibułce 22 x 16 cm, sygnowana ołówkiem l.d. "Cyganki II",
p.d. "St. Dretler-Flin"
Wystawiana na retrospektywnej wystawie dzieł artystki z lat 1929-1979 w Pałacu Sztuki Kraków 1979. W kat. wystawy w dziale monotypii, poz. 13.
drzeworyt, 17 x 21,5 cm, sygnowany l.d.
"oryg. drzew. 1934", p.d. "St. Juer-Dretlerowa"
linoryt; wym.: 300 x 310 mm; sygn. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d.: Mojry. Lit.: Katalog wystawy "Grafika w Krakowie 1945-1974", Kraków 1974, opis i ilustracja
Patera z dekoracją szaro-różową
glina malowana szkliwami, szkliwa częściowo spływające, długość: 30 cm,
sygn. na spodzie: monogram wiązany FF
glina, szkliwa zaciekowe, spływające, 22,5 cm;
glina, szkliwa zaciekowe, spływające,
wys. 21,5 cm, sygn. na spodzie: monogram wiązany FF
linoryt, wym.: 300 x 310 mm, sygn. p.d.: St. Dretler-Flin, l.d.: Mojry. Lit. Katalog wystawy Grafika w Krakowie 1945-1974, Kraków 1974, opis i ilust.