ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)
Olej, płótno;
17,8 x 26,4 cm w świetle oprawy
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI 1956
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej płótno,
56,5 x 72 cm;
sygn. u dołu : W. Zakrzewski;
na odwrocie opis autorski: tytuł, technika, rok, wymiary (dwukrotnie)
PARIS RUE NOTRE DAME DE CHAMPS, 1958
olej/płótno,
46 x 61 cm
sygn. l. d.: `Rue Notre Dame de Champs, Paris,
W. ZAKRZEWSKI 1958`
opisany na odwrocie: `W. ZAKRZEWSKI 1958-180 | Paris. Rue Notre Dame de Champs...` oraz dedykacja
olej/płótno naklejone na płyte,
27 x 19 cm
sygn. i dat. u dołu: `W. Zakrzewski 1985`
olej, płótno,
65 x 81 cm;
sygn. p. d.: 1975 W. Zakrzewski
PARIS. LA RUE DE LA SORBONNE, 1962
Olej, płótno;
60 x 18 cm
Sygnowany śr.d.: W. ZAKRZEWSKI 1962 233 | LA RUE DE LA SORBONNE, PARIS
Na odwrocie na płótnie: RUE | DE LA | SORBONNE | 1962 | 8 [przekreślone]| 233
Na odwrocie naklejka autora.
olej płótno,
56,5 x 72 cm;
sygn. u dołu : W. Zakrzewski;
Plac Hiszpański w Rzymie, 1958
olej, płótno,
47 x 62 cm;
sygn. p. d.: W. Zakrzewski 1958;
opisany na odwrocie: W. ZAKRZEWSKI 1958 / PIAZZA DI SPAGNA / ROMA oraz nalepka autorska z opisem działa oraz dedykacją: Drogiemu Przyjacielowi / Włodziowi ... / W Zakrzewski / Rzym 25.11.1958
Teka prac o tematyce pejzażowej - 9 szt.
akwaforta, papier,
odcisk płyty ok. 23 x 30 cm;
opisane przez artystę, sygn. p. d.: Zakrz (ołówkiem).
Oprawa introligatorska: twarda, płótno, grzbiet - skóra, wyklejki - papier
marmoryzowany; 42,5 x 48 cm
akryl, ołówek, tusz, płótno, 81 x 114 cm,
sygn. na odwrocie: W. J. ZAKRZEWSKI / BITWA POD SADOWź, 2004/ (BATTLE OF SADOWA (KONIGGRATZ)/ OŁÓWEK, TUSZ, AKRYL, PŁÓTNO/ 81 x 114 CM
Olej, płótno; 60,5 x 75 cm
Sygnowany p.g.: W. Zakrzewski 1952
Zagajnik brzozowy - fragment Puszczy Kampinoskiej
olej, płótno, 46 x 61cm;
sygn. l.d.: W. ZAKRZEWSKI 1958
na odwrocie tytuł autorski
SKWER KOŁO STACJI METRA EDGAR QUINET [w Paryżu], 1957
olej na płótnie, 39 x 55 cm ,
sygnowany p.d. "W.Zakrzewski 1957",
na odwrocie kartka autorska z danymi obrazu
akwaforta w tonacji ciemnoniebieskiej,
papier, 17 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
opisana przez artystę u dołu: Stare Miasto (Warszawa) akwf. Wł. Zakrzewski; niżej we wspólnej oprawie: Portal Domu pod Okrętem akwaforta, 7,1 x 5,7 cm (w świetle oprawy);
Warszawa kościółek Czerniakowski, 1976 r.
olej/płótno, 56,5 x 72 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W Zakrzewski 1976`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski 1976 Warszawa kościółek Czerniakowski`
Ulica Freta w Warszawie, 1975 r.
olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany i datowany u dołu: `W. Zakrzewski 1975`
na odwrocie napis: `W. Zakrzewski 1975 Warszawa ul Freta (...) ` oraz `Wystawa w Düsseldorfie IV - V. 1976`
Olej, tektura; 18,3 x 25,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d.: W. ZAKRZEWSKI 1959
olej, płótno,
46 x 61.3 cm
sygnowany p.d.: W Zakrzewski 1963; l.d. data: 1963
Na odwrocie napis na płótnie: W. ZAKRZEWSKI 1963 - 19 | ŚCIEŻKA LEŚNA | 46 X 61
olej, sklejka, 14,4 x 18 cm
sygn. l.d.: W ZAKRZEWSKI p.d.: 1983
Na odwrocie powtórzone sygnatura, data, oraz nr 294, adresem zamieszkania artysty oraz autorska dedykacja dla B. i H. Urbanowiczów z 3. XII. 1983 r.
Krakowskie Przedmieście, 1965 r.
olej/płótno, 64 x 80,5 cm
sygn. l. d.: `W. Zakrzewski`, dat. śr. d.: `1965` oraz opisany na odwrocie: `W. ZAKRZEWSKI / 1965 / WARSZAWA / KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE / 65 X 81`