LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
akryl, sklejka, 50 x 70 cm
sygn. l. d.: Z. Lachur 1996
Na odwrocie autorski opis flamastrem.
cena wywoławcza: Wykup abonament
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
gwasz, tusz, papier,
31 x 24,5 cm,
sygn. i dedykacja l. d.: Mojemu Przyjacielowi Rafaelowi Scha (...) / Zdzisław Lachur 18.IX.1979
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
olej, tektura, 70 x 50 cm;
na odwrocie napisy autorskie: MOJŻESZ / mal / ZLachur / 2006 / Jedyna w malar
/ stwie moim srebrna / twarz / ZLachur
oraz dedykacja: Wspaniałej / Pani Marzenie - / Najpiękniejszej - / Zdzisław Lachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
gwasz, tusz, papier naklejony na tekturę,
37 x 16 cm;
sygn. l. d.: ZLachur, dedykacja oraz data p. d.: Rafaelowi w dowód / Wielkiej Przyjaźni / Zdzisław /Warszawa 6.11. (II)?. 1980
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Technika własna, płyta pilśniowa,
93 x 63 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR
Na odwrociu: - RODZINA- | -ŻYDOWSKA- | z cyklu JUDAICA- | cz 4 - 1994- | mal. ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
gwasz, tusz, papier,
31 x 24,5 cm,
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
technika własna na kartonie,
50 x 71 cm,
sygnowany p.d. "Z. LACHUR 91"
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
technika własna na kartonie,
86 x 61 cm,
sygnowany p.d.
"Z. LACHUR 91"
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Technika własna, płyta pilśniowa; 92,5 x 70 cm
Sygnowany na odwrocie: - RODZINA- ŻYDOWSKA -| z cyklu JUDAICA-| cz 2. - 1989- | mal ZLachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
olej, tektura,
70 x 50 cm;
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
Żydowscy chłopcy grający w szachyw gettcie, 1975
olej, płyta pilśniowa; 71,5 x 48,5 cm,
sygn. p. d.:
ZLACHUR75
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
wykonana przez artystę na kopercie (i znaczkach)
adresowanej
do Ireny i Jerzego Giżyckich
gwasz, papier; 17,5 x 25 cm;
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
gwasz, tusz, papier; 28 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.
d. z dedykacją: Jerzemu Giżyckiemu / Zdzisław Lachur V. 1976-
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
gwasz, tusz, papier; 37 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.
d.: Lachur/ Burma/ MAUNG MINN LATT
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
RODZINA ŻYDOWSKA I POLSKA z cyklu JUDAICA, 1993-1995
Technika własna, płyta pilśniowa; 70 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Z LACHUR i na odwrociu
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
SYMFONIA ŻYCIA z cyklu Judaica, 1984-85
Technika własna;
85 x 70,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. LACHUR Na odwrocie napis: SYMFONIA | ŻYCIA | z cyklu JUDAICA | 1984-85| mal. | Z. Lachur
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
tusz, tempera, werniks, brystol,
39,5 x 20 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Lachur; p. d.: 19 VI 69
LACHUR Zdzisław (1920 - 2007)
ołówek, kredka, papier jasnobrązowy,
24,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Z. Lachur 1945/ Zagórze