CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
olej, płótno, 30 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, dykta; 36 x 46 cm
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Dworek administratora w Nakryszkach
olej, płótno; 74,5 x 101,5 cm
Obraz ze spuścizny po artyście.
akwarela, papier; 16,8 x 2,4 cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI
Dworek administratora w Nakryszkach, lata 30
olej, płótno; 74,5 x 101,5 cm
akwarela na kartonie,
35 x 50,5 cm,
sygnowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI".
olej/tektura, 19,5 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1950'
olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1930
Obraz był reprodukowany w wydawnictwie SZTUKA w 1932. Negatyw zdjęcia znajduje się w zbiorach działu dokumentacji Muzeum Narodowego w Warszawie. Własnością muzeum jest również nieco inna, zbliżona kompozycyjnie wersja (identycznych wymiarów i roku powstania, nr kat.: MP 3974 MNW), aktualnie eksponowana w gmachu sejmu jako depozyt Muzeum Narodowego.
olej, tektura; 21,5 x 26,5cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI/ 1953
Odbudowa Kolumny Zygmunta, 1949
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany; 44 x 56,5cm;
na odwrocie numer inwentarzowy: St.Cz./inw. 451
Odbudowa Kolumny Zygmunta, 1949(?)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier czerpany; 44 x 56,5 cm;
na odwrociu numer inwentarzowy St. Cz./ inw. 451
Bibl.: Stanisław Czajkowski 1878-1954 [katalog wystawy monograficznej], Warszawa - Zachęta - grudzień 1980 - styczeń 1981, cz. "Akwarele, gwasze" kat. poz. 50 (tu błędnie podane wymiary pracy); Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, kat. poz. 42
olej, płótno, 82,5 x 65 cm;
Obraz był reprodukowany w wydawnictwie SZTUKA w 1932. Negatyw zdjęcia znajduje się w zbiorach działu dokumentacji Muzeum Narodowego w Warszawie.
Własnością muzeum jest również nieco inna, zbliżona kompozycyjnie wersja (identycznych wymiarów i roku powstania, nr kat.: MP 3974 MNW), aktualnie eksponowana w gmachu sejmu jako depozyt Muzeum Narodowego