RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
akwatinta/papier, 23,5 x 30 cm (odbitka) 33 x 38,5 cm (arkusz w świetle oprawy)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak` oraz l.d.: `Tinta`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Skałka [Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie, Drzewa nad wodą], ok. 1907
akwaforta, papier; 25 x 27,5 cm (odcisk płyty);
poniżej ryciny sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem)
olej, płótno; 83x65 cm
sygn. p.d. Rubczak
Estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Fontanna z ogrodów luksemburskich, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; grafika przedstawia piękna Fontaine des Quatre parties du monde (Fontannę Czterech Części Świata), której głównym elementem jest kula ziemska podtrzymywana przez kobiety symbolizujące kontynenty - Amerykę, Azję, Afrykę i Europę. Rzadkość. W ukazujących widoki Paryża i Rouen akwafortach Rubczaka dominuje efekt rozedrganej atmosfery uzyskany za pomocą gruboziarnistej akwatinty.
Wnętrze lasu [Las], przed 1914
Akwaforta; wym.: 135 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak; grafika w kartonowym pp., zakwaszenie papieru. Praca z okresu paryskiego. Rzadkie.
kredka/papier, 73,5 x 99 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Rubczak Jan | 913`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
akwaforta/papier, 26,5 x 27 cm (w świetle passe - partout)
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak`
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
Widok na kościół Mariacki od strony prezbiterium, 1934 r.
akwaforta/papier, 28,5 x 35,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jan Rubczak 934`
Estymacja: 1 200 - 1 800 zł
olej/płótno naklejone na tekturę, 71 x 84 cm
sygnowany p.d.: `Jan Rubczak`
Estymacja 50 000 - 70 000 zł
Kraków. Prezbiterium Kościoła Mariackiego, 1934
Autolitografia; wym.: 314 x 395 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 934, l.d.: Autolitografia; praca znana z odbić na różnym papierze, ze zmienianą lub dodawaną kolorystyką.
Akwaforta, akwatinta; wym.: 235 x 335 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Gros-Horloge [zegar astronomiczny] z Rouen, ok. 1912
Akwaforta; wym.: 195 x 140 mm; plansza: 325 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Akwatinta; wym. komp.: 170 x 207 mm; plansza: 328 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
Kraków. Brama Floriańska, 1908
Akwaforta; wym. komp.: 288 x 368 mm; plansza: 505 x 650 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak 1908; zachowana pełna plansza, marginesy pod konserwacji. Rzadkość w pełnym arkuszu.
Wnętrze francuskiej katedry, ok. 1912
Akwaforta; wym. komp.: 320 x 220 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Akwaforta; wym. komp.: 260 x 200 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.; grafika przedstawia katedrę w Chartres. Rzadkość.
Motyw z ogrodów Paryża, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.;
olej, płótno, 54 x 64,5 cm
sygn. p.d. Jan Rubczak/ 1918
estymacja: 30000 - 35000 zł