1 zł
2 600 000 zł

FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Widok na Świnicę

olej, płótno, 116 x 151 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Róże w wazonie

olej, tektura; 68,5 x 50 cm;
na odwrocie orzeczenie autentyczności mgr Leszka Ludwikowskiego z 1973 r. z podpisem i pieczątką

Róże w niebieskim wazonie

akwarela, gwasz, papier, 30,5 × 23 cm

Zakopane

akwarela, gwasz, papier, 67 × 97 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / Zakopane

PEJZAŻ

Olej, tektura, 31,5 x 40,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.

KWIATY W WAZONIE

Olej, sklejka, 62 x 48,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1928.
Na odwrocie nalepka z V Wystawy w oddziale aukcyjnym Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie z numerem 13.

Pejzaż podkrakowski z tęczą

olej, płyta, 30,5 x 39 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz

SŁONECZNIKI

olej na tekturze, 11,5 x 20 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz".

Pejzaż z kwiatami

olej, karton, 34 x 46 cm,

Kościół św. Andrzeja w Krakowie, 1926

litografia barwna, papier, 36 x 29,5 cm,
sygn. p. d.: S.F, grafika z teki Kraków, 1926, oprawa z epoki
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 28.

ZIMOWA PANORAMA TATR

Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz

Córki artysty przy stole

olej/deska, 34 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
na odwrociu napis odręczny: 'OLCZA | 50 x 33,5 cm' oraz numer 29 w kole

Pejzaż zimowy

olej, płyta, 45,5 × 59 cm w świetle ramy

Kwiaty w wazonie, 1928 r.

olej, sklejka, 62 × 48,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Stefan Filipkiewicz/1928
na odwrocie nalepka z V Wystawy w oddziale aukcyjnym Antykwariatu Artystycznego Franciszka Studzińskiego w Krakowie z numerem 13

Jastrzębia Góra w południe - Burzliwe morze

olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 19... (?) ;
na odwrocie nalepki wystawowe:
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z autorem, tytułem: Burzliwe morze i techniką oraz, z dopisanym nr 46;
Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z numerem 496, autorem, tytułem: W południe i techniką;
wystawowa z numerem 27105, autorem, tytułem: W południe i techniką;
nalepka wystawowa z napisem: WYSTAWA ZBIOROWA STEFANA FILIPKIEWICZA;
nalepka z odręcznym opisem: St. Filipkiewicz/ Jastrzębia Góra/ w południe
oraz nalepka z odręcznym opisem: STEFAN FILIPKIEWICZ/ POŁUDNIE,
na krośnie malarskim nr 54 (czarną farbą) oraz stemple z ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW

Różowe róże w niebieskim wazonie

gwasz, papier, wym. 30,5 x 23 cm,
sygn.. p.d.: Stefan Filipkiewicz

ZIMA NA PODHALU, 1930

olej na tekturze, 35 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"Stefan Filipkiewicz 1930"

PORANEK W ROZEWIU, 1935

olej, płótno
65,5 x 90,3 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz | 1935
Na górnej listwie krosna napis: Rozewie Ranek 65.00.
Na lewej listwie bocznej: 9384

Obraz wymieniony, m.in. w:
- Przewodnik 131. Wystawy zbiorowe Stefana Filipkiewicza /i innych.../ Wystawa ogólna. Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, III - IV 1938 r., s. 4, nr kat. 43 (Poranek w Rozewiu).

olej, płótno; 50,5 x 65,5 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe: Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z autorem, tytułem: Burzliwe morze i techniką oraz, z dopisanym nr 46; Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu z numerem 496, autorem, tytułem: W południe i techniką; wystawowa z numerem 27105, autorem, tytułem: W południe i techniką;
nalepka wystawowa z napisem: WYSTAWA ZBIOROWA STEFANA FILIPKIEWICZA; nalepka z odręcznym opisem: St. Filipkiewicz/ Jastrzębia Góra/ w południe oraz nalepka z odręcznym opisem: STEFAN FILIPKIEWICZ/ POŁUDNIE, na krośnie malarskim nr 54 (czarną farbą) oraz stemple z ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW

technika mieszana, papier, tektura, 71,5 x 59cm;

liczba obiektów: 444