WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno; 97 x 66 cm;
sygn. p. d.: WW (monogramem)
Na odwrocie nalepka z: TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE z Nr. 1837 z datą: 1909 oraz odręcznie wpisanym autorem pracy: Weiss Wojciech
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie na krośnie opis: W. Weiss / Ojców / Brama Krakowska.
Kwiaty ogrodowe - Balsaminki, 1907
olej, tektura; 24,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Wóz zaprzęgnięty w dwa konie - Widok z okna przy ul. Staszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol,
25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW
Rodzina przy stole w Kalwarii, 1908
ołówek, papier jasnoszary; 22,4 x 31,2 cm;
sygn. l. d.: WW
Główka dziewczynki - Hanusia, 1926
piórko, tusz, kremowy papier; 20,7 x 16,8 cm;
sygn. p. d.: WW
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.4 / Venezia Przystań III (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 848 (flamastrem i ołówkiem);
i data: 1913 (ołówkiem).
olej, płótno; 66 x 50 cm;
Na odwrocie napis: Obraz Wojciecha Weissa / ofiarowany Ob. Antoninie / Krupowej w dowód / wdzięczności za 30- / letnia pomoc w naszym gospodarstwie / Stanisław Weiss / Kalwaria 12 VIII 52
olej, płótno, 57,5 × 66 cm
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WW
na krośnie nalepka z wystawy z opisem obrazu i numerem 45677 oraz pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie
Żagle pod Pałacem Dożów (Widok z wyspy San Giorgio), 1913 r.
olej, płótno, 51 × 70 cm
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WW
olej, płótno, 46 × 74,5 cm
sygn. p. d.: Wweiss
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie, na krośnie malarskim napis: LISI JAR / JASTRZĘBIA GÓRA.
akwarel, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
olej/płótno, 61 x 80 cm
sygn. śr.d.: WWeiss
tusz lawowany, pędzel, papier; 28 x 20,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 000580 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: ok 1910 (ołówkiem).
akwarela, papier; 28,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 001105 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: 1916 (ołówkiem).
akwarela, papier; 32 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
na odwrocie owalna pieczątka z napisem w otoku: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY oraz z inicjałem wiązanym WW po środku, ponadto numer: 001298 (pieczęć) oraz odręczny dopisek: 1919 (ołówkiem).