BEKSIŃSKI Zdzisław (1929-2005)
Bez tytułu, 2 połowa lat ’90. XX w.
fotomontaż komputerowy, 60 x 80 cm
oprawiony
cena wywoławcza: Wykup abonament
Autoportret z listem do Andrzeja Urbanowicza, około 1970 r.
odbitka żelatynowo-srebrowa, unikat, vintage print/papier barytowy, 10,5 x 16 cm,
na przodzie napis długopisem: 'POZWÓLCIE SŁOŃCU ŚWIECIĆ!', na odwrociu list do Andrzej Urbanowicza (maszynopis)
heliografika, vintage print/papier barytowy, 39,5 x 29,5 cm,
Self-portrait with the letter to Andrzej Urbanowicz, circa 1970
gelatin silver print, unique work, vintage print on Baryta paper, 10.5 x 16 cm
described in pen on the front: 'POZWOLCIE Slunk SWIECIC!', on the reverse the letter to Andrzej Urbanowicz (typescript)
grafika komputerowa, papier; 60 x 80 cm.
gips patynowany, drewniany cokół, 24 x 18 x 16 cm; wymiary podstawy: 5 x 25 x 32,5
- zakup bezpośrednio od artysty
- Rempex, 2005
- Muzeum Śląskie w Katowicach, depozyt
pastel, kredki, karton
100 x 67,5 cm
sygn. l.d.: BEKSIŃSKI | 24.4.58.
olej, płyta pilśniowa
88 x 89 cm
sygn. na odwrocie na płycie: BEKSIŃSKI | 1981
poniżej po lewej podłużna pieczątka
długopis, papier kremowy
29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. śr.d.: BEKsiński 2001
na odwr. oprawy dwie nalepki Stowarzyszenia na Rzecz Integracji "Działajmy Razem", poświadczające akt darowizny pracy na aukcję charytatywną.
Nalepki datowane Cieszyn 23 XI 2001, jedna ze stemplem Stowarzyszenia, druga ze stemplem i podpisem prezesa Stowarzyszenia Ewy Gagat.
grafika komputerowa, papier; 80 x 60 cm.
monotypia, papier; 29,5 x 42 cm (w świetle passe-partout).
grafika komputerowa, 68,6 x 53,7 cm, sygn. przód centralnie ‚Beksiński’ (flamaster) rok 2004 Druk cyfrowy 300dpi zabezpieczone folią UV. Prace osobiście Beksiński wydrukował w firmie FOTOTYPE
olej, płyta, 132 x 98 cm
sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI 1992
fotografia
30,5 x 40,5 cm
Praca ofiarowana przez Muzeum Historyczne w Sanoku
grafika komputerowa
33 x 48 cm
grafika komputerowa
48 x 33 cm