KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
olej, płótno, 100 × 81 cm
sygn. l. d.: J. Kraupe
na odwrocie opisany: Janina Kraupe/Wiosenne rytmy/ olej 1999
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, papier brązowy;
27 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J. Kraupe 1970
olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe;
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "RADOSNA ETIUDA"/ OLEJ 2000
olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
Na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "RUDOWŁOSA"/ 1955
olej na płótnie
60 x 73 cm
Mokre mgły opadły na drzewa, 1985
akwarela, ołówek, papier;
64,7 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe (ołówkiem); tytuł l. d.: "Mokre mgły opadły na drzewa" 1985
Oczekiwanie na rywala, 1947 r.
akwaforta/papier, 13 x 16,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 47`
Estymacja: 700 - 1 500 zł
monotypia olejna/papier, 52 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 58`
Estymacja: 4 000 - 5 000 zł
gwasz, 66 x 48 cm, sygn.
akwaforta/papier, 21 x 17 cm
sygnowana i datowana p.d.: `J. Kraupe 48`
Estymacja: 800 - 1 500 zł
akwarela, ołówek, papier;
64,7 x 50 cm;
olej/płótno, 77 x 62 cm
sygnowany l.d.: `J. Kraupe`
sygnowany i opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | "PLAŻA" | olej 1967`
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
olej/płótno, 79,5 x 100 cm
sygnowany p.d.: `Kraupe`
opisany na odwrociu: `JANINA KRAUPE | KRAKÓW | ... | "NA PLANTACH" 1973 r.`
Estymacja: 14 000 - 18 000 zł
technika własna - linoryt barwny, papier;
54 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Kraupe 1965; oraz napis l. d.: "List z południa" épr. d`art V
linoryt barwny/papier, 19 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany u dołu: `Znaki 3/50 J. Kraupe 1986`
Estymacja: 600 - 900 zł
gwasz/papier, 17 x 20 cm
sygn. i dat. l. d. 1942 J. Kraupe
Biała pełnia księżyca, 1992 r.
gwasz,
70 x 50 cm,
sygn.