SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
gwasz, akwarela/papier, 44 x 67 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `923 | SICH`
Estymacja: 8 000 - 12 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, 53 x 78 cm,
sygnowany p.d. "Sich /912"
Malarz, rysownik i grafik, reprezentant folklorystycznego nurtu w sztuce Młodej Polski.
Karykatura malarza Stanisława Kamockiego, 1917 r.
węgiel, kredka, gwasz/papier, 85 x 58 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.g.: `Sich 17` oraz napis l.d.: `triste est omne | animal post e. | praeter Gallum | mukiremque (?)`
Estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Karykatura - Dama Karowa, 1915 r.
akwarela/papier, 77 x 53 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.g.: `K Sich | 915`
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
akwarela, papier;
85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
J. Sosnowska i W. Ordon - Sosonowski w Bolesławie Śmiałym, 1904 r.
litografia/papier, 33 x 26 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: `Sichul 904`
Grafika pochodzi z Teki Melpomeny z 1904 r.
Estymacja: 1 200-1 800 zł
akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Znakomite studium huculskiego skrzypka autorstwa mistrza tematyki huculskiej.
Wyżeł - szkic do Teki myśliwskiej, 1928
tusz, piórko, ołówek papier;
16,5 x 27 cm (w świetle oprawy)
Na odwrocie opis ołówkiem: "Wyżeł"/ rys. Kazimierz
Sichulski/ szkic do teki myśliwskiej 1928 Lwów"
olej/płótno, 100 x 138 cm
sygnowany i datowany p.d.: `07 Sich`
Estymacja 60 000 - 80 000 zł
litografia/papier, 63,5 x 49,5 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem `Sichul`
Estymacja: 15 000 - 20 000
akwarela, papier naklejony na tekturę, 61 x 88 cm
sygn. p.d.: 1929 Sichulski
Na odwrocie autorski napis tuszem: Sichulski 1929/„cerkiewka” /(akwarella) / cena 2000 zł /(dwa tysiące zł).
pastel, papier żeberkowy; 54 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: KS 05
Wesoły koniec smutnej historii
litografia barwna, papier, 21,2 x 25 cm (w świetle oprawy);
napis drukowany l. g.: Restauracya Wawelu, p. g.: (Rys. K. Sichulski), śr. d.: Wesoły koniec smutnej historyi.
sygn. l. g.: KS 05
olej, płótno naklejone na tekturę, 88 x 62 cm;
sygn. p. d.: 930 KSichul;
na odwrocie odręczny napis niebieską kredką (autorski?): prof. Sichulski/ Kraków Akad. Sztuk Pięk. / 1930 / droga (olej na płótnie)
pastel/papier, 58 x 47 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Sich 05`
ODWROCIE: Naklejka wystawowa z TPSP z 1905 r. z opisem obrazu
WYSTAWIANY: TPSP w Krakowie, 1905 r.
Estymacja: 30 000 - 40 000
DWA SZKICE KOMPOZYCYJNE DO DEKORACJI W HOTELU - PENSJONATU LWIGRÓD W KRYNICY, 1928 r.
ołówek/papier, 40 x 25 cm
na jednym szkicu napis u dołu: `Szkice do Krynicy`,
ODWROCIE: szkic kompozycyjny z postacią hetmana Stanisława Żółkiewskiego opisany u dołu: `Szkic do Cecory`
Estymacja: 2 000 - 3 000
olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 100 cm;
sygn. p.g.: Sichul