WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie na płótnie oznakowanie: 0991 / WW 2
akwarela, papier żeberkowy,
26,3 x 22,7 (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
akwarela, papier
21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem, monogram wiązany)
na odwrocie stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY / WW oraz numer 000679
akwarela, papier
25,3 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej pośrodku: WW
sangwina, czarna kredka na brystolu
37 x 29,2 cm,
sygnowana p.d. "WWeiss",
na plecach pieczątka "WW" (wiązane) / DOM ARTYSTY / ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA" i nr "004903"
akwarela, papier, 36 x 51 cm
sygn. monogramem wiązanym p.d.: WW 933
olej/płótno, 65,5 x 50 cm
sygnowany l. d.: W Weiss`
obraz posiada opinię p. Ireny Bal
olej, płótno, 47 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie na płótnie stempel z nr: 1030 / WW4
akwarela, papier, 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z faksymile monogramu artysty WW, poniżej nr 001018.
olej, płótno naklejone na tekturę,
43,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
olej, płótno, 71 x 55 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985 r.
Sadzawka Św. Stanisława na Skałce
litografia, papier czerpany,
40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn l. d.: WW (monogram wiązany, na płycie); p. d.: sucha pieczęć
Akwarela, papier
59,4 x 44 cm
Sygnowany ołówkiem p. d.: WW Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY Poniżej faksymile podpisu artysty, poniżej pieczęć z numerem: 000812
akwarela, piórko tusz, papier
23,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WW
olej, płótno
49,5 x 64,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: WWeiss