HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)
Sandomierz. Kościół św. Jakuba, 1953
Drzeworyt; wym.: 250 x 195 mm, sygn. l.d.: M Hiszpańska--Neumann i dat. p.d.: Sankt Jakobskirche 1953.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt; wym.: 120 x 97 mm, sygn. l.d. oł. M Hiszpańska-Neumann i dat. p.d.
drzeworyt, papier, 13 x 18 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: MHiszpańska-Neumann (znak myszki) Sandomierz - Ratusz (drzeworyt) 1951
opisany u dołu: MHiszpańska-Neumann (znak myszki) Sandomierz - Ratusz
(drzeworyt) 1951
Drzeworyt sztorcowy
wym.: 120 x 175 mm (plansza 145 x 220 mm)
sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; Sandomierz-ratusz (drzeworyt) 1951.
drzeworyt, papier,
38, 20 cm (w świetle oprawy),.
sygn. u dołu: MHiszpańska Neumann "Macierzyństwo" (drzew.) 1956 / 25 +6 odb. (ołówkiem)
drzeworyt na bibułce,
20 x 26 cm,
sygnowany l.d. ołówkiem "Mysz" i gmerk artystki. Pośrodku tytuł pracy, l.d. "1955". Poniżej dedykacja: "Kochanej Halince (?) mysz XII.55"
drzeworyt barwny, papier,
60 x 34,2 cm (w świetle oprawy);
opisanay u dołu: (rysunek myszki) MHiszpańska-Neumann drzew. barwny 5/50 1971
(ołówkiem)
drzeworyt, papier,
sygn. l.d.dat. p.d., drzeworyt, 17.5x11.8 cm
sygn. l.d.dat. p.d., drzeworyt, 14.7x17.8 cm
Exlibris prof. Andrzeja Ryszkiewicza
drzeworyt, papier,
10,9 x 6,2 cm (odcisk płyty)
Ze zbiorów Ireny Jakimowicz.
drzeworyt na bibule; wym.: 395 x 295 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 25/25. Stan zachowania dobry.
drzeworyt na bibule; wym.: 530 x 390 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 23/50. Stan zachowania dobry.
drzeworyt na bibule; wym.: 295 x 490 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 3/25. Stan zachowania dobry.
drzeworyt na bibule; wym.: 450 x 245 mm; sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 15/25. Stan zachowania dobry.
Projekt okładka powieści P. Gojawiczyńskiej Ziemia Elżbiety
gwasz, karton, 22 x 38 cm
nie sygnowany
drzeworyt, 16 x 18 cm,
sygnowany ołówkiem i dedykacja autorska z 1950 r.
drzeworyt;
wymiary: 190 x 110 mm;
sygn. oł. l.d.: M. Hiszpańska.
Stan zach.: dobry
drzeworyt na bibule;
wymiary: 395 x 295 mm;
sygn. oł. l.d.:
M. Hiszpańska-Neumann; odbitka 25/25.
Stan zach.: dobry