BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, deska
41 x 32.5 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz (inicjały wiązane)
Para obrazów - Dama w ogrodzie i Dama w kościele
olej/deska,
36 x 19,5 cm
sygnowany l. d. i p. d.: `LBakalowicz`
olej, deska,
27 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz Paris
na odwrocie owalny stempel paryskiego składu materiałów malarskich Vieille
WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Walezjuszy)
olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia i nazwiska)
Na odwrocie nalepki francuskiego antykwariatu z określeniem tematu obrazu jako La sortie de l`egl(ise) - Wyjście z kościoła
WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Ludwika XIII)
olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia >Ladislav< i nazwiska)
Pendant pozycji poprzedniej.
JOANNA D`ARC PODCZAS KORONACJI, ok. 1865
olej, płótno
55 x 77.3 cm
sygnowany p.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie płótna napis: Bakałowicz oraz owalny, częściowo zatarty stempel firmy dostarczającej farby i materiały malarskie: (COULEURS FINES) | P. CONTET | PARIS | 54, Rue Lafayette, 54.
Portret damy w czerwonej sukni
olej na desce, wym.: 16,7 x 13 cm,
sygn. p.d.: Bakałowicz
olej, płótno, 49 x 73 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz
olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich
PORTRET BRATANIC - HELENY I JADWIGI BAKAŁOWICZÓWIEN, 1863
akwarela, ołówek na papierze,
22,9 x 18,4 cm w świetle passe-partout,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863", na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.
Scena dworska z czasów Henryka Walezego
olej/płótno, olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
sygnowany u dołu po lewej "LBakałowicz"
na odwrocie owalna pieczątka: `TOILLES & PANNEAUX | (...)`
oil on wood panel
size: 19.7 x 15.9 cm
signed, lower right: Bakałowicz, Paris
akwarela, ołówek na papierze,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863",
na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.
olej, płotno, 91 x 72 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz/Paris