1 zł
2 600 000 zł

BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)

Trudny wybór

olej, płótno,
65,5 x 87 cm;
sygn. p.d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

HAFCIARKA, po 1880

olej, deska
41 x 32.5 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz (inicjały wiązane)

Para obrazów - Dama w ogrodzie i Dama w kościele

olej/deska,
36 x 19,5 cm
sygnowany l. d. i p. d.: `LBakalowicz`

Po pojedynku

olej, deska,
27 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: LBakałowicz Paris
na odwrocie owalny stempel paryskiego składu materiałów malarskich Vieille

Scena dworska

olej, płotno
91 x 72 cm;
sygn. l. d.: LBakalowicz/Paris

Trudny wybór

olej, płotno, 65,5 x 87 cm;
sygn. p.d.

Scena dworska

olej, płótno
91 x 72 cm
sygn. l.d.: LBakalowicz/Paris

Spotkanie

olej, płótno, 60 x 92 cm,
sygn. l. d.: Bakałowicz

WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Walezjuszy)

olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia i nazwiska)
Na odwrocie nalepki francuskiego antykwariatu z określeniem tematu obrazu jako La sortie de l`egl(ise) - Wyjście z kościoła

WYJŚCIE Z KOŚCIOŁA (czasy Ludwika XIII)

olej, płótno
73 x 50 cm
sygnowany l.d.: LBakalowicz Paris (wiązane inicjały imienia >Ladislav< i nazwiska)
Pendant pozycji poprzedniej.

Po pojedynku

sygn. l.d., olej, deska, 27x22 cm

JOANNA D`ARC PODCZAS KORONACJI, ok. 1865

olej, płótno
55 x 77.3 cm
sygnowany p.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
Na odwrocie płótna napis: Bakałowicz oraz owalny, częściowo zatarty stempel firmy dostarczającej farby i materiały malarskie: (COULEURS FINES) | P. CONTET | PARIS | 54, Rue Lafayette, 54.

Portret damy w czerwonej sukni

olej na desce, wym.: 16,7 x 13 cm,
sygn. p.d.: Bakałowicz

Scena dworska

olej, płótno, 49 x 73 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz

Portret damy

olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich

PORTRET BRATANIC - HELENY I JADWIGI BAKAŁOWICZÓWIEN, 1863

akwarela, ołówek na papierze,
22,9 x 18,4 cm w świetle passe-partout,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863", na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.

Scena dworska z czasów Henryka Walezego

olej/płótno, olej na płótnie, 64 x 92,5 cm
sygnowany u dołu po lewej "LBakałowicz"
na odwrocie owalna pieczątka: `TOILLES & PANNEAUX | (...)`

Painting Lesson

oil on wood panel
size: 19.7 x 15.9 cm
signed, lower right: Bakałowicz, Paris

akwarela, ołówek na papierze,
sygnowana oł. p.d. "WBakałowicz 1863",
na zaplecku kartka z odręcznym napisem: "Akwarela malowana przez / Władysława Bakałowicza: / Portreciki córek jego starszego brata Aleksandra / Heleny i Jadwigi.", na kolejnym zaplecku dedykacja oł. z r. 1962.

Scena dworska

olej, płotno, 91 x 72 cm;
sygn. l.d.: LBakalowicz/Paris

liczba obiektów: 158