1 zł
2 600 000 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

cena wywoławcza: Wykup abonament

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt leżący z cyklu Kobieta, lata 50.

Monotypia;
wym.: 20,5 x 29 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: z cyklu "Kobieta".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KOMPOZYCJA, 1958

tusz na podkładzie litograficznym,
28 x 13,5 cm,
sygnowany p.d. "Dawski"

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

AKT

monotypia,
28 x 20 cm,
sygnowana ołówkiem u dołu "Dawski";
na odwrocie pieczątka "Stanisław K.Dawski/Pologne".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać, 1961 r.

drzeworyt/papier,
62 x 49 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: `Dawski 61`

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł 73, 1973

sucha igła, papier, 52 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SDawski; opisany l. d. i po środku: "anioł 73" suchoryt 8/10

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret Feliksa Dzierżyńskiego

Drzeworyt, 21 x 14 cm [na arkuszu 34,5 x 25 cm], sygnowany pod klockiem ołówkiem l.d. "Dzierżyński", p.d. "Dawski".

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Anioł 73, 1973

sucha igła, papier,
52 x37 cm (w świetle oprawy);

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt, 1946 r.

akwaforta z akwatintą/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout), 20,5 x 14 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: `Dawski 46`, w l.d. napis: `Sisi`, w p.g. sygn. na płycie: `Dawski` oraz znak autorski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Miłość, 1958

linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 58 (ołówkiem); l. d.: Miłość (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja muzyczna I, 1957

linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 57 (ołówkiem): l. d.: Kompozycja muzyczna I (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

GŁOWA MĘŻCZYZNY

sucha igła, 16,5 x 14,5 cm sygnowana ołówkiem p.d. "D."

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Arbitralny

sygn. na odwrocie
technika własna
96x68.5

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy

Monotypia
wym.: 28 x 20 cm
sygn. śr.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy

Monotypia
wym.: 30 x 20 cm
sygn. p.d.: Dawski.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Zakonnica

Monotypia
wym.: 30 x 21 cm
sygn. p.d.: Dawski; l.d. tytuł.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Abstrakcja

olej, papier brązowy
74 x 52 cm
sygn. na odwrocie: St. Dawski (ołówkiem)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja muzyczna I, 1957

linoryt, papier
65 x 48 cm

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Klepsydry w Brugge, 1967

wklęsłodruk
wym.: 565 x 410 mm
sygn. oł. p.d.: Dawski.
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1069

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Miłość, 1958

linoryt, papier
65 x 48 cm

liczba obiektów: 222