DAWSKI Stanisław (1905-1990)
UMRZEĆ TRZEBA - LECZ LEPIEJ I TRUDNIEJ JEST ŻYĆ - PROJEKT EXLIBRISU JAROSŁAWA IWASZKIEWICZA
miedzioryt/papier,
19,5 x 24 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
Akt leżący z cyklu Kobieta, lata 50.
Monotypia;
wym.: 20,5 x 29 cm;
sygn. oł. p.d.: Dawski, l.d.: z cyklu "Kobieta".
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
tusz na podkładzie litograficznym,
28 x 13,5 cm,
sygnowany p.d. "Dawski"
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
monotypia,
28 x 20 cm,
sygnowana ołówkiem u dołu "Dawski";
na odwrocie pieczątka "Stanisław K.Dawski/Pologne".
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
drzeworyt/papier,
62 x 49 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: `Dawski 61`
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła, papier, 52 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: SDawski; opisany l. d. i po środku: "anioł 73" suchoryt 8/10
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
Portret Feliksa Dzierżyńskiego
Drzeworyt, 21 x 14 cm [na arkuszu 34,5 x 25 cm], sygnowany pod klockiem ołówkiem l.d. "Dzierżyński", p.d. "Dawski".
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
sucha igła, papier,
52 x37 cm (w świetle oprawy);
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
akwaforta z akwatintą/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout), 20,5 x 14 cm (odcisk płyty)
sygn. i dat. p.d. ołówkiem: `Dawski 46`, w l.d. napis: `Sisi`, w p.g. sygn. na płycie: `Dawski` oraz znak autorski
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 58 (ołówkiem); l. d.: Miłość (ołówkiem)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
linoryt, papier, 65 x 48 cm;
sygn. p. d.: Dawski 57 (ołówkiem): l. d.: Kompozycja muzyczna I (ołówkiem)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
olej, papier brązowy
74 x 52 cm
sygn. na odwrocie: St. Dawski (ołówkiem)
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
linoryt, papier
65 x 48 cm
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
wklęsłodruk
wym.: 565 x 410 mm
sygn. oł. p.d.: Dawski.
Lit.: Sztuka Polska XX wieku. Katalog zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 2000, poz. 1069
DAWSKI Stanisław (1905-1990)
linoryt, papier
65 x 48 cm