KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
olej/płótno, 70 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, kredka, papier, 20,5 x 16,5 cm,
sygn. p.d.: St. Kamocki.
Studia gałązki z polnymi kwiatami, chryzantemy, [V, XI 1899]
akwarela, piórko, tusz, papier; 37 x 21,3 cm;
napisy autorskie u góry pędzlem o akwarelą 11 Maj/ -99, u doły z prawej: Listopad 99
Widok na wieżę kościoła parafialnego w Zatorze, [ok. 1905]
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 27,8 x 19,8 cm;
napis p. d.: Zator (ołówkiem)
Samotne drzewo wśród polnych dróg, [ok. 1908]
ołówek, kredki, papier; 14 x 19,5 cm
Głowa starego mężczyzny z brodą (ojca artysty?)
ołówek, papier; 28 x 18,5 cm;
napis autorski u dołu z prawej: rysował Stanisław Kamocki
olej, płyta; 36 x 42 cm; sygn. p. d.: StKamocki;
na odwrocie nalepka z odręcznym, autorskim opisem pracy.
olej, płótno, 69 × 100 cm
Kolekcja rodziny artysty.
olej, płyta, 26 × 30 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: St.Kamocki
Szkic umundurowania jeźdźca 15. pułku ułanów Księstwa Warszawskiego, rękojeści szabli oraz szkic kaszkietu francuskiego
tusz, akwarela, papier, 19 x 16 cm
na odwrocie rękopis artysty
tusz, akwarela, ołówek, papier, 25 x 12 cm
sygn. u dołu: St. Kamocki
Studia konia, torsu, trębacza armii, upadek z konia, ok. 1894 r.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 28,5 x 37,5 cm
sygn. p. d.: St. Kamocki
Umundurowanie żołnierzy armii napoleońskiej, 1894 r.
tusz, akwarela, ołówek, papier, 19 x 16 cm
napis autorski l. d.: 28 Troco (?) 7. Płk./Ofic. Woltyż., p. d.: 28 Troco Pułk/Grenal
na odwrocie szkice czapki żołnierskiej
olej, tektura; 71 x 103,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki;
na odwrocie opis autorski czerwoną kredką: K [w kole] "ZAGRODA / GÓRALSKA" / (GUBAŁÓWKA)
POMNIK PAMIĘCI BOHDANA ZALEWSKIEGO NA PLANTACH, 1934
Pastel, papier; 14,7 x 16,5 cm
Sygnowany l.d.: St. Kamocki
Olej, tektura, 43,5 x 65,5 cm, sygn. p.d.: St. Kamocki.
Szkice żołnierzy rosyjskich, kompozycji batalistycznej, [ok. 1894]
ołówek, papier; 19 x 16 cm;
na odwrocie luźne szkice
Kościół Św. Andrzeja w Krakowie - widok od południowego wschodu, [ok. 1912]
ołówek, kredki, papier; 19,8 x 32,7 cm
Martwa natura z lampą naftową, nożyczkami i naczyniami stołowymi, [ok. 1895]
ołówek, kredka niebieska, papier; 32 x 19,8 cm