ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
olej, płótno,
81 x 60 cm;
sygn. i dat. p.d.: W. ZAKRZEWSKI 1968; opisany na odwrocie
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta;
wym.: 175 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzew., l.d.: Kraków.
olej, płótno,
65 x 92 cm;
sygn. i dat: W. ZAKRZEWSKI 1968;
Akwaforta;
wym.: 178 x 275 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski; l.d.: Na okręcie (akwaforta).
Akwaforta;
wym.: 175 x 155 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Frysztat, kościół. Grafika przedstawia kościół Podwyższenia Krzyża we Frysztacie, ob. dzielnicy Karwiny w Rep. Czeskiej (Śląsk Cieszyński).
Zabudowania fabryczne, lata 20.
Akwaforta kolorowana;
wym.: 86 x 120 mm;
sygn. na płycie l.d.: Zakrzewski.
Akwaforta; wym.: 100 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Barbakan.
Akwaforta; wym.: 110 x 155 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Wawel zamek.
Akwaforta; wym.: 160 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków.
(poniżej głównej komp. mniejsza grafika przedstawiająca portal jednej z kamienic),
Akwaforta; wym. głównej komp.: 173 x 232 mm, planszy: 213 x 290, dolnej komp.: 60 x 45 mm; główna komp. sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.
Akwaforta; wym.: 260 x 260 mm; sygn. pł. p.d.: Zakrzewski Wł. Grafika po konserwacji.
Gmach Izby Skarbowej w Katowicach, 1937
Akwaforta; wym.: 270 x 160 mm (plansza 360 x 280 mm); sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł. Grafika z teki Śląsk w miedziorytach.
Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty); opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Posąg konny Jana III Sobieskiego w Łazienkach Królewskich
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Kraków - Biblioteka Jagiellońska
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
akwaforta, 10 x 7 cm, sygnowana u dołu ołówkiem "Zak". Artysta grafik. Studiował w Krakowie i Paryżu.
Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty); opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn.
p. d.: Wł. Zakrzewski;
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z
ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933;
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty); sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z
lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Akwaforta
wym.: 175 x 235 mm
sygn. oł. p.d.: Żurawski, l.d.: Warszawa.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 639.
olej, płótno
46 x 61 cm;
sygn. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1961;
Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier
18 x 23,5 cm (odcisk płyty)
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski
akwaforta, papier
7 x 5,5 cm (odcisk płyty)
rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza zryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier
20 x 28,2 cm (odcisk płyty)
sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski
miedzioryt, papier
21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty)
sygn. na płycie l. d.: Z; opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski
Akwaforta kolorowana;
wym.: 120 x 158 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Belweder.
Warszawa. Stare Miasto, lata 30.
akwaforta;
wym.: 155 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Stare Miasto.