WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
Ołówek, papier; wym.: 26,5 x 12,9 cm, sygn. l.d.: ew.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Paris. Place de la Concorde, lata 60.
Tusz, papier; wym.: 42,1 x 28,7 cm, sygn. w obrębie komp. e. Waniek i tyt. p.d. oraz na odwrocie.
Kraków. Ulica Szpitalna, lata 60.
Tusz, ołówek, papier; wym.: 32,6 x 17,6 cm, sygn. l.d.: e.w. i tyt. w obrębie komp.: Kraków.
Tusz, kredka, papier; wym.: 41,8 x 29 cm; niesygn., tyt. w obrębie komp.
Kraków. Zakole Wisły, lata 60.
Akwarela; wym. 18 x 26,3 cm, sygn. p.d.: E. Waniek.
sygn. p.d. akwarela, papier 35x24 (w świetle passe-partout )
Blok rysunkowy; 21 x 29 cm
Biografia artysty przy poz. 77.
Szkicownik zawiera 13 kart ze szkicami rze¼by figuralnej w parku oraz przedstawiający parę - chłopaka i dziewczynę trzymających się za ręce.
TEKA RYSUNKÓW - PEJZAŻE MIEJSKIE, 1968-88
Teka zawiera 17 rysunków wykonanych w technice mieszanej. Większość nich to pejzaże z Francji (Paryż, Nicea, Ville Franche).
TEKA RYSUNKÓW BALLADY I ROMANSE ADAMA MICKIEWICZA, 1978-85
Szkic ołówkiem, papier; ok. 48 x 42 cm
Sygnowane: E. Waniek
Teka zawierająca 11 ilustracji do Ballad i romansów : Romantyczność, Świte¼, Lelije, Do Przyjaciół, Kurhanek Maryli, Panicz i Dziewczyna, Świtezianka, To lubię, Rybka,
Powrót taty, Pan Twardowski. Teka opatrzona jest stroną tytułową. Zawiera dodatkowo Mickiewicza oraz dwa szkice główek kobiecych.
Teka zawiera 21 rysunków Eugeniusza Wańka z lat 1968-88 o różnej tematyce: martwa natura, kwiaty, widoki Krakowa (Kościół Mariacki, Willa Decjusza, kościół Św. Anny). Są to szkice malowane akwarelą, tuszem, flamastrami oraz w technice mieszanej. Wszystkie prace (z wyjątkiem jednej) są sygnowane, większość jest również datowana. Dodatkowo w tece umieszczono pocztówkę-drzeworyt Wesołych Świąt!, litografię Starzec siedzący przed kościołem plakat wystawy rysunków Stare Miasto (Pałac w Krakowie, styczeń 1988).
drzeworyt/papier, 21 x 16,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany u dołu: `drzeworyt 1934 e. waniek`
Akwaforta
wym. 173 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1934.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 21.
Mezzotinta
270 x 145 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek; oł. l.d.: mezzotinta 1938.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 32.
Drzeworyt
wym. 210 x 165 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: drzeworyt 1934.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 18.
Sucha igła
wym. 200 x 158 mm
sygn. oł. l.d.: E. Waniek i dat. oł.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 15.
Akwaforta
wym. 188 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Jarmark w Turku 1935 akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 23.
Olej, płótno
wym.: 100 x 69 cm
sygn. l.d.: E. Waniek 70
na odwrocie: Eug. Waniek, Płonąca paleta 1970.
akwaforta
wym 168 x 130 mm
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 20.
Drzeworytnik (A. Majcher), 1935
akwaforta
wym 190 x 170 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1935, oł. l.d.: akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 24.
akwaforta
wym 178 x 126 mm
sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1934, oł. l.d.: akwaforta.
Lit.: Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska, Kraków 2002, poz. 14.