1 zł
2 600 000 zł

OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)

EXLIBRIS JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, 1934

Drzeworyt, papier, w ramce metalowej z zawieszką, 85 x 65 mm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ucieczka do Egiptu, 1930

Drzeworyt na bibule;
wym.: 185 x 177 mm;
sygn. oł. śr.d.: St. O. Chrostowski 1930. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 28.

Ucieczka do Egiptu, 1930

Drzeworyt na tincie;
wym.: 186 x 178 (plansza 310 x 200 mm); nie
sygn. Pod komp. opis typograficzny: Stanisław Ostoja-Chrostowski. / Ucieczka do Egiptu". Drzeworyt / odbito z klocka oryginal. w Dośw. Pracowni Graficznie Salez. Szkoły Rzem. w Warszawie. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 28 (s. 48).

Zestaw ekslibrisów, lata 30

1. Ekslibris Anny Ostoja-Chrostowskiej, 1931; drzeworyt dwubarwny; wym. komp.: 70 x 47 mm. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 365. 2. Ekslibris Tadeusza Pruszkowskiego, 1931; drzeworyt; wym. komp.: 69 x 52 mm. Lit. j.w. poz. 368. 3. Ekslibris Bolesława Cybisa, 1933; drzeworyt; wym. komp.: 63 x 19 mm. Lit. j.w. poz. 377. 4. Ekslibris Józefa Wittlina, 1933; drzeworyt; wym. komp.: 70 x 57 mm; sygn. pł. śr.d.: SC. Lit. j.w. poz. 379. 5. Ekslibris Zbigniewa Mayera, 1934; drzeworyt; wym. komp.: 40 x 34 mm. Lit. j.w. poz. 389. 6. Ekslibris Antoniego Dzika, 1936; drzeworyt; wym. komp.: 83 x 72 mm; sygn. pł. l.d.: SOC. Lit. j.w. poz. 394. 7. Ekslibris Stefanii Bobrówny, 1937; drzeworyt; wym. komp.: 57 x 53 mm; sygn. pł. w obrębie komp.: SOC. Lit. j.w. poz. 403. 8. Ekslibris Lali [Haliny] Ostoja-Chrostowskiej [po mężu Piotrowicz], 1939; drzeworyt; wym. komp.: 75 x 60 mm; sygn. pł. śr.d.: SOC. Lit. j.w. poz. 409.

Zestaw karnetów okolicznościowych, lata 30

1. Życzenia świąteczne [Choinka na stole], 1932; drzeworyt barwny;
wym. komp.: 100 x 69 mm; sygn. pł. l.d.: CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 60. 2. Zaproszenie na "Śledzia u Artystów" w Instytucie Propagandy Sztuki, 1934; drzeworyt barwny; wym.: 100 x 133 mm. Lit. j.w. poz. 165. 3. Karnet świąteczny [Okno z ptaszkiem], 1935; drzeworyt dwubarwny; wym. komp.: 81 x 70 cm. Lit.: j.w., poz. 173. 4. Karnet świąteczny PLL Lot, 1936; drzeworyt dwubarwny; wym. komp.: 93 x 63 mm; sygn. pł. l.d.: CHROSTOWSKI. Na ostatniej stronie emblemat IATA. Lit.: j.w., poz. 268. Wariant odmienny od notowanego w literaturze, z życzeniami w 9 językach. 5. Karnet świąteczny [Św. Józef i Maria w drodze do Betlejem], 1936; drzeworyt dwubarwny; wym. komp.: 75 x 95 mm. Lit.: j.w. poz. 279.

Plakat I Międzynarodowej Wystawy Drzeworytu w Warszawie, 1933

Drzeworyt;
wym.: 465 x 320 mm (pl.: 650 x 480 mm);
sygn. pł. śr.d.: St. O.-Chrostowski. W ramach komp. napis: Ire EXPOSITION / INTERNATIONALE/ DE LA GRAVURE / SUR BOIS / ORIGINALE, SEPTEMBRE / 1933 / INSTITUT / DE PROPAGANDE DE L`ART. / VARSOVIE. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 134.

Odlot ja skółek, 1931

Drzeworyt na tincie;
wym.: 115 x 214 mm; grafika opisana przez córkę artysty, H. Chrostowską-Piotrowicz: l.d.: St. O. Chrostowski, p.d.: data. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 42.

Matka i dziecko, 1931

Drzeworyt; wym. komp.: 150 x 115 mm (pl. 200 x 157 mm);
sygn. oł. l.d.: St. Ostoja-Chrostowski, p.d. data. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 36.

Godło Bractwa św Łukasza, 1928

Drzeworyt; śr.: 85 mm;
sygn. pł. w rombach rozdzielających napis. Emblemat użyty także na zaproszeniu na otwarcie I Wystawy Bractwa św. Łukasza. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 20.

Ptak na śniegu (Wierzby)

drzeworyt/papier,
10 x 14 cm
sygnowany l. d.: `St. O. Chrostowski`

Adres uroczysty dla prof. [Władysława] Skoczylasa

Drzeworyt na bibule;
wym.: 175 x 350 mm;
nie sygn. Na odwrocie pieczątka ASP w Warszawie.

Exlibris Lali Ostoja-Chrostowskiej

Drzeworyt;
wym.: 60 x 75 mm;
sygn. na pł. d.: SOC. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 409.

Perykles i Maryna, 1937

Drzeworyt;
wym.: 225 x 160 mm;
nie sygn. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 311.

Zbroja Peryklesa, 1937

Drzeworyt;
wym.: 230 x 155 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski 1937, na pł. l.d.: CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 308.

Głowy na włóczniach, 1937

Drzeworyt;
wym.: 226 x 166 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski 1937 oraz na pł. l.d.: CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 307.

Poeta Gower odsłaniający zasłonę, 1937

Drzeworyt;
wym.: 226 x 162 mm;
sygn. oł. p.d.: St. O. Chrostowski 1937 oraz na pł. l.d.: CHROSTOWSKI. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 306.

Trzej królowie w drodze do Betlejem

Drzeworyt dwubarwny;
wym.: 140 x 125 mm;
sygn. na pł. p.d.: CHROSTOWSKI. Grafika przycięta. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 281.

Św. Józef i Maria w drodze do Betlejem, 1936

Drzeworyt;
wym.: 95 x 240 mm;
nie sygn. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 279.

Kruki, 1935

Drzeworyt;
wym.: 138 x 115 mm;
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 178.

Zielony tulipan, 1935

Drzeworyt barwny;
wym.: 55 x 40 mm;
sygn. oł d.: St. O. Chrostowski oraz na pł. l.d.: S.C. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 119.

liczba obiektów: 151