BRANDEL Konstanty (1880 – 1970)
sucha igła, rylec,
26,2 x 25,4 cm,
sygn. oł. p.d. "Brandel",
l.d. "17/30".
Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 247.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Adrienne - profil duży, ok. 1925
akwaforta, papier,
28,9 x 20,6 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: KB (stempel), na płycie p. d.: KB (w lustrzanym odbiciu);
praca reprod. w: I. Jakimowicz, Konstanty Brandel. 1880-1970, Warszawa - Pol-Swiss Art - Warszawa 1991, poz. 35 (il. cz.-b.).
Sucha igła, ruleta; wym. 240 x 298 mm; sygn. l.d.: KB (pieczątka).
Mezzotinta, sucha igła, ruletka; wym.: 206 x 138 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel.
Akwaforta, sucha igła; wym.: 90 x 118 mm; sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II.
Akwaforta, sucha igła; wym.: 59 x 70 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel.
Akwatinta, akwaforta; wym.: 183 x 140 mm, sygn. oł. p.d.: Brandel..
akwatinta, akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 78 x 60 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 21.
akwaforta, sucha igła
wym.: 99 x 178 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 47.
akwaforta, akwatinta
wym.: 183 x 140 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 27.
akwaforta, sucha igła, rylec
wym.: 120 x 72 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 11.
akwaforta, sucha igła
wym.: 90 x 118 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel; stan II.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 20.
akwaforta, sucha igła
wym.: 187 x 160 mm
niesygn.; pochodzi ze zbioru Wacława Zawadowskiego.
akwaforta, sucha igła
wym.: 179 x 130 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 10.
akwaforta, akwatinta
wym.: 58 x 69 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 22.
miękki werniks, sucha igła, rylec
wym.: 90 x 59 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 31.
sucha igła, rylec
wym 90 x 60 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 18.
akwaforta, sucha igła, ruleta, rylec
wym 324 x 247 mm
sygn. l.d.: KB (pieczątka).
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 274.
sucha igła, rylec
wym.: 262 x 254 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel, l.d.: 17/30.
Lit. Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 247.
Akwaforta
wym. 68 x 100 mm
sygn. oł. p.d.: Brandel.
Lit.: Katalog grafiki Konstantego Brandla, Toruń 2005, poz. 40.