JAKUBOWSKI Stanisław (1885 - 1964)
Zespół 25 grafik, lata 20. i 30.
Drzeworyty; zespół niewielkich grafik, maks.
wym.: 100 x 100 mm;
sygn. oł.: St. Jakubowski; większość sygnowana monogramem wiązanym w obrębie kompozycji. Tematyka: 6 studiów drzew, 4 pejzaże, motyw kwiatowy, 4 postaci i portrety, żebrak, strach na wróble, 7 motywów architektonicznych, akt z lusterkiem.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta wg Jana Matejki (1889);
wym.: 320 x 390 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski kop. z obrazu Jana Matejki. Po konserwacji.
Drzeworyt barwny;
wym.: 430 x 340 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 923. Po konserwacji.
Kościół św. Krzyża w Krakowie, 1926
Akwaforta, akwatinta;
wym.: 245 x 198 mm;
sygn. i dat. oł. p.d: St. Jakubowski 19/XI 1926. Grafika z teki "Kraków w 20 kwasorytach", Kraków 1934. Po konserwacji.
Akwarela, tusz;
wym.: 18 x 16 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski.
Monotypia barwna;
wym.: 19,3 x 18,3 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w p.g. rogu płyty: monogram wiązany.
Zespół trzech rysunków, lata 20.
Ołówek, papier; średni
wym.: 26 x 13 cm;
sygn.: St. Jakubowski; jeden datowany 4 X 922; dwa motywy fantazyjnej architektury prasłowiańskiej; szkic pnia drzewa.
Perun, Prowe, Trigław, Bielboh, lata 20.
Tusz, gwasz, ołówek na tincie;
wym.: 34 x 33,5 cm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; w l.g. rogu płyty: monogram wiązany.
Monotypia barwna;
wym.: 23,7 x 17 cm;
sygn. oł. p.d.: St Jakubowski; l.d.: Monotypia; w l. d. rogu płyty: monogram wiązany.
Monotypia barwna;
wym.: 21 x 16,7 cm;
sygn. p.d.: St. Jakubowski (na podkładzie); w l.g. rogu płyty: monogram wiązany; monotypia naklejona na papier.
Monotypia barwna;
wym.: 31 x 23,4 cm;
sygn. i dat. oł. p.d.: St. Jakubowski 17 XI 924, l.d.: Perun (Monotypja).
akwatinta barwna,
8,5 x 13,5 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski
Architektura staromiejska, lata 30.
Akwaforta;
wym.: 165 x 98 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski;
sygn. pł. p.g.: monogram wiązany.
akwaforta, papier, 15,2 x 13,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: H. Jakubowski (ołówkiem)
olej/tektura, 62,5 x 58 cm
sygnowany i datowany l. d.: `St. Jakubowski | 1921`
Teka prasłowiańskich motywów architektonicznych (Kraków, 1923)
sygn. monogramem na klocku
27 drzeworytów 31x23.8 (wymiary planszy)
drzeworyt barwny,
58,8 x 29,5 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; l.d. na klocku sygnowany słowiańską swastyką.
miedzioryt kolorowany,
25,3 x 20,8 cm
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski; l.d. na płycie sygnowany słowiańską swastyką.
teka składająca się z 27 drzeworytów wraz z obwolutą, kartą
tytułowa i wstępem; 27 drzeworytów na 20 planszach o wymiarze:
31,4 x 24 cm;
Nakład księgarni "Orbis", Kraków, Dębniki 1923 r.
sygn. p. d.: St. Jakubowski (ołówkiem)