1 zł
2 600 000 zł

HALICKA Alicja (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Kompozycja kubistyczna ze szklanką, fajką i książką na stoliku

akwarela, 20x25,5 cm,
sygnowana i datowana 1918 w lewym górnym rogu, podpisana drugi raz ołówkiem,
wystawiana Vichy 1988, nr 36 w katalogu wystawy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja kubistyczna z butelką, fajką i pudełkiem na pióra

akwarela, 16x20 cm,
sygnowana w lewym górnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 39 w katalogu wystawy

Kompozycja kubistyczna z butelką i kartkami papieru

akwarela, 22x15 cm,
sygnowana i datowana 1915 w prawym dolnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 32 w katalogu wystawy

Kompozycja kubistyczna z jabłkiem i gruszką na talerzu, dzbankiem i książką

akwarela, 16x12 cm,
sygnowana i datowana 1914 w prawym dolnym rogu,
wystawiana Vichy 1988, nr 31 w katalogu wystawy

Autoportret kubistyczny

olej na płótnie, 46,5x38,5 cm,
sygnowany i datowany 1913 w lewym górnym rogu,
wystawiany Vichy, 1988, nr 2 w katalogu wystawy, reprodukowany w Cahier de l`Histoire de l`Art (Zeszyt Historii Sztuki) nr 3, 2005, il. nr 2

Martwa natura z butelką wina

olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. l.g. A.Halicka

Estymacja: 32000-35000 PLN

Portret poety Louisa de Gonzague Frick`a

ołówek/papier, 49 x 31 cm
sygnowany oraz dedykacja l. g.: `A Louis de Gonzague Frick | eu beau poete et a lami charmont | Halicka`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Pomnik w Paryżu

pastel, gwasz/papier, 24,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Halicka`

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Widok na Sacre Coeur w Paryżu

olej/płótno, 50 x 74 cm
sygnowany p.d.: `Halicka`

Literatura:
Mistrzowie Ecole de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 84 (il.)

Alicja Halicka (1894-1975) - Retrospektywa, Villa la Fleur, 23 września - 31 grudnia 2011

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Martwa natura z ostrygami

olej, płótno; 55 x 65 cm
sygn. p.d. Halicka

estymacja: 35000 - 40000 zł

Martwa natura z cytryną

olej, płótno; 55 x 65 cm
sygn. p.d. Halicka

estymacja: 35000 - 40000 zł

Composition

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. l.g.: A. Halicka

Bateau

ołówek, papier
29 x 44 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. p.d.: Halicka 55

Plac de la Concorde w Paryżu

papier, gwasz; 32 x 24 cm
sygn. l.d. Halicka

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

Plac de la Concorde w Paryżu

papier, gwasz; 32 x 24 cm
sygn. l.d. Halicka

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

Montmartre

akwarela, papier
27,5 x 20,5 cm
sygn. p. g.: Halicka

NATURE MORTE A LA GUITARE

olej, płótno
sygn. i dat. p.g.:"A. Halicka 1916"
50 x 61 cm
bibliografia: Krzysztof Zagrodzki, Artur Winiarski, " Alicjia Halicka", Varsovie, 2011, reprodukowany s. 19
załączony certyfikat autentyczności
uwagi: praca prawdopodobnie pochodzi z lat 1950-1960, jest autorskim powtórzeniem kompozycji z 1916 roku.

PAYSAGE, ok. 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: "Halicka"
62 x 73 cm

Nature morte aux oignons

olej, płótno
40,5 x 65 cm
sygn. l.d.: Halicka

Nature morte aux coquillages

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d.: Halicka

liczba obiektów: 141