GĘDŁEK Ludwik (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)
olej, deska,
17.8 x 24 cm
sygnowany l.d.: LGędłek
Na odwrocie napis ołówkiem: am Jagdf(.)ner.
Ponadto owalny stempel: ANTON STÖckl | Kunsthändler | ĄWIENĄ
cena wywoławcza: Wykup abonament
Para obrazów: ZIMA, TABOR WOJSKOWY, kon. XIX w.
Olej, deska; 21 x 31,5 cm
Sygnowany p. d.: L. Gędłek Wien
Para obrazów: LATO, PRZY KAPLICZCE, kon. XIX w.
Olej, deska; 21 x 31,5 cm
Na polowaniu z chartami, ok. 1870
olej, deska,
26.3 x 20.7 cm
sygnowany p.d.: L Gędłek Wien
olej, deska, 19 x 35
sygn. p. d.: L. Gędłek. Wien; na rewersie napis: #11/# 4275/ "Der Kampf um die Fahne"
sygnowany p.d.
olej, deska
25.5x35.5
olej, płótno,
37 x 58 cm
sygnowany l.d.: L. Gędłek. Wien
Na odwrocie w "okienku" dublażu widoczny autorski (krój liter identyczny jak w sygnaturze) napis farbą na oryginalnym płótnie "Lustige Schlittemfarst".
Zasadzka, scena z wojen XVII w.
olej, płótno dublowane 49,9 × 43,5
syg. prawy dół: "L. Gędłek Wien"
olej, deska, 19,5 x 29
olej, płótno,
77.8 x 63 cm
sygnowany l.d.: Lud. Gędłek. Wien
Olej na płótnie 69 x 121 cm
Sygnowany p.d. - "L. Gędłek", sygnatura zatarta
olej, deska,
32 x 26.2 cm
sygnowany p.d.: LGędłek. Wien
Na odwrocie obrazu napisy ołówkiem: IN AMBUSCH | L GEDLEK | Verfolgl | [...];
ponadto cyfry dot. zapewne wymiarów ramy: 97/8 x 121/4 [.] | 101/2 x 123/. R.
olej, deska; 26 x 42 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: L. Gędłek Wien 1881
olej, płótno,
67 x 120.5 cm
sygnowany p.d.: L. Gedłek Wien 1882
Na odwrocie nalepka celna.
olej, deska; 38 x 58 cm
sygnowany: L.Gędłek Kraków
olej, deska, 36,5 x 58 cm
sygnowany p.d.: L. Gędłek. Wien
olej, deska, 36,5 x 56,5 cm;
sygn. p.d.- L. Gędłek Wien