ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Wnętrze mieszkania artystki z kwiatami i portretem Wojciecha Weissa
olej, tektura; 31,5 x 46cm;
sygn.p.d.: aneri
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura, 61,5 x 41,5 cm,
sygn. p.d.: Aneri.
*droit de suite
Akt leżącej kobiety - Problem, ok. 1916
olej, tektura, 64,5 x 94,5 cm
sygn. p. d.: A. NERI.
na odwrocie u góry w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem/Aneri oraz nalepka z TPSP w Krakowie z numerem 0693 z autorem A. Neri, tytułem Problem, techniką olej, ceną 400
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910
olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie z prawej u góry nr 4; oraz nalepka wystawowa z 2003 r., Miejski Ośrodek Kultury - Zamek, Galeria Sztuki - Zamek w Suchej Beskidzkiej.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 54
olej, tektura, 47 x 63 cm;
sygn. l. śr: aneri
Na odwrocie napis autorski ołówkiem: Aneri Modelka -akt
Widok z okna - Kalwaria, [ok. 1960]
olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri
Gałązka kwitnącej pigwy indyjskiej, [1950]
olej, tektura, 30 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri
Młócka w stodole III (W stodole), [1962]
olej, płótno, 34,5 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 30 x 44cm;
sygn.p.d.: aneri
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 33 x 48cm;
sygn.p.d.: aneri
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok. 1914
olej, tektura; 31,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935
olej, płótno; 49,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: aneri/1935
olej, tektura; 47,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: aneri/1950
Wesołe miasteczko jesienią, ok. 1946
olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 45,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż wiosenny - Kalwaria, ok. 1975
olej, tektura; 35 x 49,5cm;
sygn.p.g.: aneri
Martwa natura z kwiatami i jabłkami, ok. 1919
olej, tektura; 69,5 x 49cm;
sygn.p.b.: aneri